نمایشگاه بین المللی کتاب امریکا به طور مجازی در حال برگزاری است

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از پابلیشرزویکلی - با لغو اجباری نمایشگاه کتاب امریکا به خاطر همه گیری کووید-19، ریدپاپ شرکت برگزارکننده رویداد نیز به صف رو به رشد شرکت هایی پیوسته که برای پیوند با مخاطبان خود در دنیای آنلاین از مسیرهای مجازی استفاده می نماید. برای ریدپاپ این به معنی یک برنامه شش روزه رایگان است که در فیس بوک و سایر رسانه های اجتماعی قابل دسترسی است.

نمایشگاه بین المللی کتاب امریکا به طور مجازی در حال برگزاری است

اگرچه این شرکت در ابتدا نمایشگاه کتاب و بخش کتاب های مصور آن یعنی بوک کان را از تاریخ اصلی خود یعنی اواخر ماه می به اواخر جولای تغییر داد، برنامه های مجازی این نمایشگاه این هفته در حال برگزاری است. به این ترتیب نمایشگاه کتاب برای 26 تا 29 می و بوک کان برای 30 و 31 می برنامه ریزی شده است.

جنی مارتین، مدیر این رویداد می گوید: هدف ما از برگزاری مجازی این نمایشگاه پُر کردن خلاهایی است که این ویروس با از بین بردن رویدادهای رو-در-رو و تورهای کتاب به جای گذاشته. هدف ما این است که در این شرایط سخت و بی سابقه از صنعت کتاب و کتاب خوان ها به بهترین وجه ممکن حمایت کنیم.

تمامی بخش ها برای عموم آزاد است و برای علاقه مندان به خرید کتاب لینک هایی فراهم شده است. مارتین می گوید: بسیار خوشحالیم که 98٪ از نویسندگانی که قرار بود در برنامه اصلی حضور پیدا نمایند همچنان برای شرکت در برنامه مجازی حاضرند، به علاوه چند نفر دیگر که برای برنامه قبلی در دسترس نبودند نیز در برنامه مجازی حضور خواهند داشت.

برنامه های این نمایشگاه با روز کتابدارها و مجموعه ای از پیشتازان کتابخانه ها شروع شد و به آنالیز اداره کتابخانه ها در دوران همه گیری و تغییرات احتمالی بعد از این بحران پرداخت. سایر پنل ها ازجمله کتاب های صوتی و رفتار مصرف نماینده با حضور میشل کاب، مدیر اجرایی انجمن ناشران صوتی به بحث پیرامون جدیدترین روش ها در بازار پررونق کتاب های صوتی اختصاص یافت.

به جای برنامه صبحانه نویسندگان که هر سال برگزار می شد، در 27 و 28 می شام نویسندگان برگزار خواهد شد و علاقه مندان این صنعت از سرتاسر کشور می توانند در آن شرکت نمایند. شام نویسندگان بزرگسال با حضور جوی هرجو، کارمن ماریا ماچادو، ایلهان عمَر و ربکا روانهورس دیشب برگزار گردید و شام نویسندگان کودک امشب جودی بلوم، میستی کوپلند، راج هالدر، ماری لو و ناتالی پورتمن را گرد هم می آورد.

نمایشگاه کتاب آنلاین روز 29 می با پنل های بزرگسال، جوان و نوجوان به همراه کتاب های مصور و رمان های گرافیکی جدید به انتها خواهد رسید. در پنل بزرگسالان ویراستاران انتشارات سایمون اند شوستر، کرون، ویلیام مورو و ناف درباره کتاب های آینده با نویسندگان خود بحث خواهند کرد.

بوک کان 2020 نیز مکانی برای گردهمایی مجازی هواداران با نویسندگان مختلف فراهم خواهد آورد. این رویداد دو روزه شامل بخش پرسش و پاسخ و بحث با نزدیک به 100 نویسنده پرفروش و کتاب اولی نظیر جودی بلوم، کاسندرا کلیر، مایک کوراتو، جنی هان و نیک استون درباره مباحثی مثل ابرقهرمانان عصر جدید و عدالت اجتماعی خواهد بود.

تمامی برنامه های آنلاین نمایشگاه کتاب امریکا و بوک کان از صفحه فیس بوک آنها قابل مشاهده است. ریدپاپ تمامی برنامه ها را به صورت آرشیو در یوتیوب نیز قرار خواهد داد. مارتین می گوید مجموعه نویسنده مجازی بوک کان بیش از 30 هزار بازدید در فیس بوک داشته و او انتظار دارد که بازدیدنمایندگان این رویدادها از این تعداد نیز بالاتر رود.

مارتین می گوید از این به بعد رویدادهای مجازی بخشی از نمایشگاه کتاب و بوک کان آینده خواهد بود: این ویروس چشم انداز ما را تغییر خواهد داد. ما و مشتریان، خودمان را با دنیا جدید وفق خواهیم داد. همه چیز شاید خیلی متفاوت به نظر برسد، اما مردم همچنان خواندن را دوست دارند و محتوای خوب برای خوشحالی مصرف نمایندگان در رسانه ها پخش خواهد شد. تا زمانی که این واقعیت وجود داشته باشد ما متعهد به خدمت به این صنعت خواهیم بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "نمایشگاه بین المللی کتاب امریکا به طور مجازی در حال برگزاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه بین المللی کتاب امریکا به طور مجازی در حال برگزاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید