چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، روزیاتو/ می گویند هر روز یک سیب بخور را تا سر و کارت به دکتر نیافتد. اما اگر هر روز یک تخم مرغ یا تکه ای پنیر بخوریم چه؟ خوردن صبحانه تکراری شاید خسته کننده به نظر برسد اما این کار می تواند واقعاً برایتان مفید باشد.

چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان خوب است.

1- وقت آزاد بیشتری برایتان باقی می ماند

چقدر طول می کشد تا تصمیم بگیرید برای صبحانه چه بخورید؟ این کار شاید بخشی از روتین هر روزه ما به نظر برسد اما تصمیم گیری در خصوص چیزی می تواند بیشتر از آنچه که شاید فکرش را کنید وقت تان را بگیرد.

وقتی هر روز یک صبحانه تکراری بخورید، مثل پوشیدن یک یونیفورم، فکر ننموده انجامش می دهید. وقت تان با فکر کردن یا تصمیم دریافت در این مورد هدر نمی رود. به علاوه احتمالاً می توانید از شب قبل آماده اش کنید در نتیجه دیگر لازم نیست صبح نگرانش باشید.

2- به مغزتان اجازه می دهید به چیزهای مهمتری فکر کند

تا به حال به این فکر نموده اید که چرا استیو جابز، مدیرعامل فقید شرکت اپل، همواره یک پیراهن یقه اسکی مشکی به تن می کرد یا مارک زاکربرگ، مدیر شبکه اجتماعی فیسبوک معمولاً لباس هایی به رنگ خاکستری می پوشد؟ دلیلش این است که این کار بازدهی آن ها را بیشتر می نماید. وقتی لازم نباشد به لباسی که برای امروزتان باید بپوشید یا چیزی که برای صبحانه باید بخورید، فکر کنید، ذهن تان این امکان را می یابد تا بر روی چیزهای مهم تر و فهرست کارهایی تمرکز کند که طی روز باید آن ها را به خاتمه برسانید.

3- بدنتان هرگز از مواد مغذی محروم نمی ماند

اگر صبحانه تان چیز مقوی ای مثل یک املت ساده، شیر و جو دو سر پرک شده یا حتی یک کاسه میوه تازه است، بنابراین با چیزهای مفیدی به بدن تان انرژی می دهید. این صبحانه های مقوی و مغذی راه بسیار خوبی برای آغاز روز خود هستند و می توانند به شما یاری نمایند روز طولانی ای که در پیش دارید را قدرتمندانه ادامه دهید. یک لیوان قهوه یا کورن فلکس های مملوء از قند گزینه های سالمی برای صبحانه محسوب نمی شوند.

4- ممکن است بتوانید چند کیلوگرمی وزن کم کنید

تحقیقات نشان داده خوردن غذای تکراری می تواند به کاهش وزن یاری کند. وقتی هر روز یک غذای تکراری می خورید، کنترل بیشتری بر روی غذایی که وارد بدن تان می کنید، دارید. بنابراین می توانید جلوی افزایش شدید قند و چربی دریافتی بدن را بگیرید، امری که می تواند در نهایت باعث کاهش کالری دریافتی و وزن تان گردد.

5- هزینه خورد و خوراکتان کمتر می گردد

اگر صبحانه تان شیر و جو دو سر پرک شده باشد تنها چیزی که باید برایش هزینه کنید شیر و جو دو سر پرک شده است. وقتی بدانید هر روز هفته چه غذایی خواهید خورد، این امر به شما این امکان را می دهد که فهرست دقیق تری برای خریدهای خود داشته باشید، که به گفته کارشناسان باعث می گردد در فروشگاه بیشتر از آنچه که قرار بود خرید نکنید. با این کار نه تنها می توانید هزینه هایتان را کنترل کنید بلکه متوجه می شوید اگر یخچال تان را از انواع زیادی از خوراکی ها پر نکنید، پول بیشتری برایتان باقی می ماند.

6- روتین داشتن را یاد می گیرید

انجام روزانه یک کار در نهایت باعث شکل گیری یک عادت می گردد. عادت های خوب همان چیزی هستند که برای رشد و پیشرفت و کسب موفقیت در این جهان به آن ها احتیاج داریم. کاری به سادگی خوردن هر روزه تخم مرغ می تواند بدن و مغزتان را شرطی کند تا با عادت خوب دیگری هم تطابق پیدا کند.

منبع: همگردی

به "چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خوردن صبحانه تکراری برایمان مفید است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید