هواوی از کاهش 29 درصدی عایدی در سال 2021 اطلاع داد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، ساعاتی قبل هواوی جدیدترین گزارش اقتصادی خود را منتشر کرد که بر اساس آن، وخامت اوضاع این شرکت همچنان در حال بدتر شدن است. طبق این گزارش، عایدی هواوی نسبت به سال گذشته 29 درصد کاهش یافته است که تحریم ها و فشارهای دولت آمریکا علت اصلی این کاهش عایدی محسوب می گردد.

هواوی از کاهش 29 درصدی عایدی در سال 2021 اطلاع داد

همان طور که احتمالا می دانید، هواوی به علت تحریم های آمریکا دیگر نمی تواند از نرم افزارهای آمریکایی و بسیاری از قطعات سخت افزاری استفاده کند و همین موضوع ساخت گوشی و فروش آن را برای این شرکت بسیار سخت نموده است. دونالد ترامپ که حکم تحریم این شرکت را امضا نموده، در آن موقع بیان کرد که هواوی یک تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا به شمار میرود. با وجود تمام این فشارها، هواوی در سال 2021 توانسته حدود 100 میلیارد دلار عایدی کسب کند. گوئو پینگ، رییس هیئت مدیره هواوی، در همین رابطه یادداشتی برای کارکنان این شرکت منتشر نموده که در بخشی از آن آمده: فضای کسب وکار غیرقابل پیش بینی، سیاسی شدن فناوری و رشد جنبش های ضد جهانی سازی، همگی چالش های جدی محسوب می شوند.

در این یادداشت به کاهش قابل توجه آمار فروش گوشی های هواوی اشاره شده ولی از طرف دیگر، مقدار عایدی حاصل از فروش تجهیزات مخابراتی مطابق با انتظارات مدیران این شرکت بوده است. در اواخر سال گذشته، هواوی به علت فشارهای فزاینده ناچار به واگذاری برند آنر شد و حالا گوشی های آنر برای ساخته شدن دیگر با محدودیت های مربوط به تحریم های آمریکا روبه رو نمی شوند.

با توجه به اینکه هواوی یک شرکت سهامی عام نیست، جزئیات زیادی از عملکرد اقتصادی این شرکت اعلام نمی گردد. هواوی احتمالا به توسعه سیستم عامل اختصاصی هارمونی ادامه خواهد داد و بیش از پیش روی ساخت تجهیزات مخابراتی 5G تمرکز خواهد نمود. طبق آمار این شرکت، در حال حاضر حدود 200 میلیون کاربر از سیستم عامل هارمونی استفاده می نمایند که آمار قابل توجهی محسوب می گردد. با وجود تمام این فشارها، تجهیزات مخابراتی ساخت این شرکت همچنان فروش بالایی دارند ولی در بازارهای خارج از چین، دیگر کمتر کسی گوشی های این شرکت را می خرد.

با توجه به این فشارها، احتمالا به زودی هواوی به طور کامل از بازار گوشی های هوشمند خارج خواهد شد. البته مدتی قبل گزارشی منتشر شد که هواوی میخواهد طراحی های مربوط به گوشی های خود را در اختیار دیگر شرکت های چینی قرار دهد تا به صورت غیر مستقیم به حضور در بازار موبایل ادامه دهد. به نظر شما آیا در سال 2022 گوشی های هواوی به آخر خط می رسند؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "هواوی از کاهش 29 درصدی عایدی در سال 2021 اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواوی از کاهش 29 درصدی عایدی در سال 2021 اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید