هشدار وزیر ارتباطات نسبت به تحرکات تازه مهاجمان سایبری

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، وزیر ارتباطات از مشاهده تحرکات نو از طریق مهاجمان سایبری برای طراحی حملات باج افزاری خبر داد.

هشدار وزیر ارتباطات نسبت به تحرکات تازه مهاجمان سایبری

محمدجواد آذری جهرمی در کانال تلگرامی خود از تحرکات تازه مهاجمان سایبری خبر داد که شباهت زیادی به حملات باج افزاری اردیبهشت 97 دارد.

وی گفت: مجددا هشدار اردیبهشت 97 در مورد حملات باج افزاری با سو استفاده از درگاه مدیریتی iLo سرورهای HP را یادآوری می کنیم.

جهرمی اضافه نمود: تحرکات تازهی از طریق مهاجمان سایبری برای طراحی حملات سایبری با استفاده از این نقص، رصد و گزارش شده است.

وزیر ارتباطات در ادامه به اطلاعیه مرکز ماهر در سال 97 اشاره کرد.

مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای رایانه ای) در اطلاعیه خود در سال 97 منتشر شد درباره این حمله گفت: رصد فضای مجازی نشان دهنده حملاتی مبتنی بر آسیب پذیری های موجود در سرویس iLo سرورهای HP بوده است. سرویس iLo یک درگاه مستقل فیزیکی است که جهت مدیریت و نظارت سروهای شرکت HP از سوی مدیران شبکه استفاده می شود.

همچنین این سرویس حتی در صورت خاموش بودن سرورها به مهاجم قابلیت راه اندازی مجدد و دسترسی غیر مجاز را می دهد. این حملات بر روی نسخه های مختلف مانند iLO 2 و iLO 3 و iLO 4 مشاهده شده است.

توصیه مرکز ماهر درباره چنین تحرکاتی این بود که دسترسی درگاه های iLo از طریق شبکه اینترنت بر روی سرورهای HP مسدود شود.

توصیه اکید می شود در صورت نیاز و استفاده از iLO، با استفاده از راهکارهای امن نظیر ارتباط VPN اتصال مدیران شبکه به این گونه سرویس دهنده ها برقرار شود.

در صورت مشاهده هرگونه موردی نظیر پیام باج خواهی در iLo Security Login Banner، تغییر در Boot Order، بهم ریختگی یا پاک شدن بی دلیل پیکربندی و اطلاعات یا هر مورد مرتبط و مشکوک دیگر با مرکز ماهر تماس بگیرید.

به گزارش ایرنا iLO چیپست سخت افزاری است که یک پورت خارجی Rj-45 دارد و در کنار سایر پورت های شبکه روی سرور قرار می گیرد. این پورت می تواند از طریق شبکه، اتصال از راه دور به سرور را برای ادمین ایجاد کند تا امکان مانیتور کردن سخت افزارهای سرور را فراهم کند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "هشدار وزیر ارتباطات نسبت به تحرکات تازه مهاجمان سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر ارتباطات نسبت به تحرکات تازه مهاجمان سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید