خبرنگاران اقدامات شاخص برای ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ،هنر و رسانه

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، تهران- خبرنگاران- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه نسبت به اصلاح رویه ها و ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه اقدامات شاخصی را ارائه کرده است.

خبرنگاران اقدامات شاخص برای ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ،هنر و رسانه

لادن حیدری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی وبلاگ افراگرافیک با تشریح جزئیات و نحوه ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، گفت: به عنوان مثال پیش بینی سامانه اطلاعات یکپارچه هنرمندان بعنوان یکی از برنامه های اصلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشخص شده بود که امروز به ثمر نشسته است.

وی ادامه داد: از جمله اهداف این برنامه، شفافیت، سرعت و انسجام اطلاعات ازجمله اقدامات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که امروز محقق شده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تاکید کرد: برخی از این برنامه ها در سال های گذشته عملیاتی و اجرا شد و برخی بعد از تامین منابع و پیش بینی زیرساخت ها اقدام شده و نتایج آن در آینده نزدیک مشهود خواهد بود.

حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه رسالت ذاتی وزارت فرهنگ است

حیدری با تاکید براینکه یکی از رسالت های ذاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است، شرح داد: برای انجام این مهم و گسترش و تعمیق ابعاد آن تلاش های بسکمک مصروف شده و تحولات خوبی در شیوه ها و رویکرد وزارتخانه بوجود آورده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ضمن اینکه با وجود شرایط اقتصادی ناشی از تحریم های ناجوانمردانه و شرایط پیش بینی نشده بیماری کرونا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نه تنها فعالیتهای خود را تعطیل نکرد بلکه حمایت های خود را گسترده تر و بیشتر انجام داده که شرح آن در گزارش های قبلی به سمع و نظر اهالی فرهنگ و هنر و رسانه رسیده است.

بی سابقه ترین تسهیلات برای اصحاب فرهنگ وهنر

حیدری تاکید کرد: اقدامات (ارائه و پرداخت تسهیلات) این دوره در نوع خودش در دوران مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بی سابقه بوده تا جایی که حتی در اوج رفاه کشور هم نتوانسته بودیم این تسهیلات را در حوزه فرهنگ درنظر گرفته و دریافت کنیم که خوشبختانه این مهم با درایت وپیگیری مجددانه شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پشیبانی دولتمردان تدبیر و امید اجرا شد.

وی با اشاره به تاثیرات و آسیب های وارده همه گیری کرونا بر حوزه فرهنگ، هنر و رسانه و بروز مسائل و مسائل بعدی برای اهالی این حوزه خاطر نشان کرد: برای رفع مسائل اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تا به امروز سلسله نشست هایی با سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار، رفاه وتامین اجتماعی و دیگر نهادها در ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم؛ بنابراین پس از رایزنی ها و پیگیری های فروان توانستیم امروز به این دستاوردها برسیم.

دو دهه تلاش برای مشمول کردن اهالی فرهنگ و هنر در صندوق بیمه بیکاری

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال به موضوع پیگیری و تحقق تعلق بیمه بیکاری به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه اشاره و تاکید کرد: بیش از دو دهه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کردیم تا صندوق بیمه بیکاری هنرمندان را نیز مشمول بیمه بیکاری نماید، در حال حاضر توانسیتم بیمه بیکاری را به هنرمندانی که به طورغیرارادی بیکار شده اند اختصاص دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرانجام کمک و همکمک به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه همچنین درنظر دریافت تسهیلات را افتخاری بزرگ برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اقدامات شاخص برای ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ،هنر و رسانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقدامات شاخص برای ساماندهی حمایت های حوزه فرهنگ،هنر و رسانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید