همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشسته ها از اول مهر

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، آنطور که رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان و شاغلان هم تراز از اول مهر اجرایی خواهد شد.

همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشسته ها از اول مهر

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از ایسنا، امروز شنبه (21 تیر ماه) محمدباقر نوبخت-رئیس سازمان برنامه و بودجه- طی لایو اینستاگرامی گزارش جدیدی از تازه ترین اقدامات سازمان برنامه و بودجه در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان و حمایت از کادر درمان کشور ارائه کرد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این 90 درصد همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان هم تراز از ابتدا

هم در نظر دولت بوده است، خاطرنشان کرد که جداول مربوط به معین شاغل مشابه با همکاری بازنشستگان تهیه و به امضا رسیده است.

وی ادامه داد: ظرف یکی، دو ماه آینده این تأمین اعتبار از جابه جایی ردیفهای اعتباری انجام خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه از اول مهرماه این همسان سازی انجام می شود تاکید کرد، با وجود به بار سنگین مالی همسان سازی، یک اقدام تاریخی در راستای حمایت از حقوق بازنشستگان انجام شد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به جلسات متعدد مشورتی که با حضور نمایندگان بازنشستگان در سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، گفت: تا کنون جلساتی با حضور بیش از 60 نفر از نمایندگان بازنشستگان محترم برگزار شده و عمده پیشنهادات این عزیزان مبتنی بر همسان سازی 90درصدی حقوق بازنشستگان شاغلان هم تراز بود، این پیشنهاد مورد تایید دولت بوده و در نهایت همین پیشنهاد پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در نهایت مقرر شد جدولی تهیه شود که در آن دریافتی بازنشستگان تا 90درصد شاغلان هم تراز همسان سازی شود.

نوبخت درباره پاداش بازنشستگان نیز گفت: تا قبل از اول مهر پاداش سرانجام خدمت همه بازنشستگان لشکری و کشوری سال 1398 پرداخت خواهد شد.

صدور مجوز استخدام 3000 نیرو در وزارت بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین با اشاره به صدور مجوز استخدام جدید 3000 نیروی شرکتی و قراردادی در وزارت بهداشت که بر اساس درخواست وزیر بهداشت اجرا شده است، گفت: پیش از این نیز مجوز استخدام 3400 نفر از کادر درمان به وزارت بهداشت داده شده بود و در این مرحله طی مذاکره ای که با وزیر بهداشت انجام شد مقرر شد استخدام رسمی از میان کادر درمان حاضر در دوران مقابله با کرونا صورت گیرد.

وی یادآور شد: طی هفته گذشته 1000 میلیارد تومان کارانه پرستاران پرداخت شده است، همچنین رایزنی های لازم برای پرداخت قسط دوم ریالی اعتبار یک میلیارد یورویی با بانک مرکزی اجرا شده است، به این ترتیب با واریز قسط دوم ریالی از سوی بانک مرکزی به خزانه، اعتبار لازم به حساب وزارت بهداشت واریز خواهد شد. همچنین از اول مهر ماه فوق العاده ویژه کادر درمان پرداخت خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشسته ها از اول مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همسان سازی 90 درصدی حقوق بازنشسته ها از اول مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید