بارش های پاییزه کردستان کمتر از حد نرمال خواهد بود

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت:طبق رصد شرایط جوی استان در روز های آغازین پاییز هیچگونه سامانه بارشی فعالی را نخواهیم داشت و بارش ها کمتر از حد نرمال خواهد بود.

بارش های پاییزه کردستان کمتر از حد نرمال خواهد بود

به گزارش خبرنگار از ،علی پناهی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت:طبق رصد شرایط جوی استان در روز های آغازین پاییز هیچگونه سامانه بارشی را شاهد نیستیم و در مقایسه با سال گذشته مقدار بارش موثر 10 تا 15 درصد کمتر از حالت نرمال پیش بینی می گردد.

پناهی اضافه کرد:دمای هوا در روز های پایانی تابستان شرایطی ثابتی را دارد و حتی در بعضی نواحی دما رو به افزایش خواهد بود.

او گفت: . در شبانه روز گذشته بابارشانی با دمای 7.2 درجه خنک ترین و سلین با دمای 37 درجه گرمترین نقطه استان بودند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد:اوایل هفته آینده در روز های شنبه و یکشنبه شاهد افت دما خواهیم بود و در بعضی از منطقه ها مرتفع توابع شهرستان های بانه و مریوان سطح خاک دچار یخ زدگی می گردد.

پناهی با بیان این که در امسال بارش موثر با تاخیر اتفاق می افتد گفت: با مقدار حائز اهمیتی کمبود بارش روبرو هستیم و از مردم و مسئولان استان انتظار می رود بیش از پیش به نکات مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب دقت به عمل آورند.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای 22 ایستگاه هواشناسی شامل 9 ایستگاه سینوپتیک ،13 ایستگاه اقلیم شناسی، 79 ایستگاه باران سنجی و 3 ایستگاه جاد های است. این ایستگاه ها در طول شبانه روز پارامتر های هواشناسی را مقدار گیری و ثبت می نمایند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بارش های پاییزه کردستان کمتر از حد نرمال خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های پاییزه کردستان کمتر از حد نرمال خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید