افتتاح 5 آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در استان تهران

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه از آمادگی بیش از هزار آزمایشگاه فنی در سراسر کشور برای افزایش کیفیت و کاهش هزینه های اجرایی پروژه های عمرانی اطلاع داد.

افتتاح 5 آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در استان تهران

به گزارش صدا و سیما؛ مجید کیانپور در مراسم بهره برداری از 5 آزمایشگاه تخصصی فنی و مکانیک خاک استان تهران گفت: بی شک توجه به توصیه ها و نتایج آزمایش های تخصصی این مجموعه، عمران و آبادانی بیشتر کشور و ارتقای کیفیت سازه های مختلف را در پی دارد.

وی با اشاره به کوشش شرکت آزمایشگاه های فنی وزارت راه و شهرسازی برای توسعه کمی و کیفی خدمات خود در سراسر کشور و اینکه نظرات این شرکت در حال حاضر جنبه توصیه ای و مشاوره ای برای مهندسان مجری و مشاور پروژه های عمرانی سراسر کشور دارد اضافه نمود: در بعد قانونگذاری باید کوشش کنیم تا عمل به نتایج این توصیه ها جنبه اجرایی و الزامی پیدا کند.

مدیر عامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی در مورد پراکندگی آزمایشگاه های فنی و مکانیک خاک در استان تهران گفت: در این استان 6 شعبه و 30 آزمایشگاه مستقر داشتیم که با افتتاح 2 واحد جدید در شهر جدید پردیس، یک واحد در پرند، یک واحد در چهاردانگه و یک واحد در اسلامشهر تعداد واحد های مستقر آزمایشگاهی این شرکت افزایش پیدا کرد و این فرایند در سال آینده نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

کیانپور اضافه نمود: این واحد ها به منظور کنترل کیفی عملیات اجرائی پروژه های اقدام ملی مسکن شهر جدید پرند، مترو تهران - اسلامشهر، کمربند شمالی اسلامشهر، پروژه های عمرانی شهرداری چهاردانگه، فاز 8 مسکن مهر و مجتمع تعاونی مسکن قرارگاه خاتم الانبیا در شهر پردیس افتتاح شده است.

وی افزود: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با استقرار آزمایشگاه در این شهرستان ها 28 کارشناس و تکنسین زبده را به کار خواهد گرفت و آزمایش های عملیات خاکی، بتنی و آسفالتی را انجام و نتایج آزمایش را تجزیه و تحلیل خواهد نمود و در اختیار کارفرما قرار خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نقش موثری در ارائه دقیق آزمایش های تخصصی مطابق با استاندارد های روز جهانی دارد و این آزمایش ها هم اکنون در پروژه های عمرانی ملی و استانی در سراسر کشور در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ماحصل آزمایش های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک موجب افزایش کیفی و طول عمر مفید پروژه های عمرانی خواهد شد، اضافه نمود: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نقش و سهم موثری در توسعه، عمران و آبادانی کشور دارد.

کیانپور با اشاره به انجام آزمایش های منحصر به فرد در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سراسر کشور گفت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، یک شرکت پیشرو در انجام آزمایش های تضمینی و اطمینان بخش در کشور است که با تجهیزات آزمایشگاهی و فناوری روز، آمادگی دارد خدمات نوین و غیر مخرب را برای ارتقای کیفی و کاهش هزینه های پروژه های عمرانی ارائه کند.

وی ادامه داد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مجموعه ای فعال و پویا با کادری متخصص و مجرب است که هدف اصلی آن ارائه خدمات احمد نوعی قالیباف مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه فعالیت این واحد های آزمایشگاهی رسما از امروز شروع شد و آزمایشگاه ها تا 2 سال در این شهر ها مستقر خواهد بود گفت: در این شهرستان ها تجهیزاتی به ارزش یک میلیارد تومان مستقر شده و در این پروژه ها انواع تجهیزات و آزمایش های جک بتن شکن، دستگاه های جک مارشال، حمام آسفالت، ادوات انجام آزمایشگاه عملیات خاکی و ارائه طرح CBR، اختلاط بتن و اختلاط آسفالت ارائه می گردد که برای ارتقای کیفی و افزایش عمر مفید پروژه های فوق به کار گرفته می گردد.

وی اضافه نمود: مهمترین نکته توسعه و بسط خدمات این شرکت در پروژه ها با تنوع کارفرمایان بالاخص در حوزه شهر های جدید، شهرداری ها و بخش خصوصی است که با کوشش و همت همکاران آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران محقق شده است.

در این مراسم راهنمایی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، میرزاخانی مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، وطن خواهی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، عفیفی شهردار چهاردانگه و طلا شهردار اسلامشهر حضور داشتند.

لازم به ذکر است پنج آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در چهار شهر استان تهران با حضور مدیرعامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی افتتاح شد.

این آزمایشگاه ها در چهار شهر پردیس (دو آزمایشگاه)، پرند، اسلامشهر و چهاردانگه تاسیس شده اند.

احمد نوعی قالیباف مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران در این مراسم با بیان اینکه مسئولان ارشد استان و شهرستان های تابعه به مقوله کنترل کیفیت و افزایش سطح کیفی پروژ های عمرانی و ساخت و سازها، توجه خاصی دارند اضافه نمود: این اداره کل در نظر دارد با توجه به احتیاج شرکت ها و سازمان ها، خدمات فنی و مهندسی خاک را از سوی آزمایشگاه صاحب صلاحیت و مورد وثوق در ارایه نتایج و داده های مورد تایید ارائه کند.

وی اضافه نمود: با افتتاح 5 واحد آزمایشگاهی مستقر در شهر های جدید پردیس و پرند، کمربندی شمالی اسلامشهر و شهرداری چهاردانگه که امروز به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، اعضای شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان تهران، مدیران عامل شهر های جدید پردیس و پرند و همچنین فرمانداران و شهرداران شهر های پردیس، اسلامشهر و چهاردانگه برگزار گردید این آزمایشگاه ها به طور رسمی به بهره برداری رسید.

مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه های فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی هم در این مراسم با اشاره به وجود هزار آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در سطح کشور و فعالیت بیش از 30 آزمایشگاه در استان تهران گفت: کوشش می کنیم سال آینده نیز حداقل 50 آزمایشگاه دیگر در سطح کشور احداث گردد تا دسترسی مردم و سازمان های دولتی و خصوصی به نظرات کارشناسی آزمایشگاه ها تسهیل گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افتتاح 5 آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 5 آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید