آژانس بین المللی انرژی اتمی مکان بازی سیاسی نیست

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از طرحهای ملی وزارت کشور اظهارداشت: علاقه مند بودیم با آژانس همکاری کنیم و در این دوره همکاری بسیار خوبی را هم با هم داشتیم که در گزارش های آژانس بر آنها تاکید شده است اما به برخی ها که فکرشان برای حرکت های درست کار نمی کند و متاسفانه از کشورهای اروپایی هم هستند نصیحت می کنم این کار را نکنند و اجازه ندهند روابط بسیار خوبی و محبت آمیز ایران و آژانس تخریب گردد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی مکان بازی سیاسی نیست

روحانی گفت: فعالیت های هسته ای ما مثل همواره صددرصد صلح آمیز است و آژانس نظارت خودش را انجام می دهد و البته اگر این نظارت با دلخواه آژانس فاصله دارد، مقصر آن آمریکا و تحریم های این کشور علیه ایران است. اگر این تحریم ها برطرف گردد روابط با آژانس گرمتر می گردد و بازرسان آن می توانند در چارچوب قانون بازرسی های مدنظر خود را انجام دهند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه 3 سال تمام در برابر تخلف ها و اقدامات تروریستی دولت قبلی آمریکا، مقاومت و صبر کردیم، گفت: ملت ایران در برابر اقدامات غیرقانونی و تحریم های ظالمانه دولت قبلی آمریکا مقاومت و ایستادگی کرد و شما حتی در دوران کرونا هم به وظایف انسانی خود عمل نکردید و دولت قبلی آمریکا بخاطر این رفتار خود باید در تاریخ شرمسار ملت ایران باشد.

روحانی با بیان اینکه اگر دولت جدید آمریکا بخواهد اشتباهات دولت قبلی را جبران کند، راه را پیش روی او باز گذاشته ایم، گفت: بعضی دوستان می گفتند آمریکا ابتدا باید خسارت هایی را که به ملت ایران زده، جبران کند، البته آمریکا بیش از 200 میلیارد دلار به ایران خسارت زده است، اما گفتیم فعلاً مطالبه خسارت را برای مرحله بعدی می گذاریم، ابتدا با لغو تحریم و عمل به تعهدات حسن نیت خود را نشان دهند.

رئیس جمهور با بیان این جمله که بوی کباب نمی آید، خر داغ می نمایند، گفت: بعضی فکر می نمایند، می توانند در شرایط جدید چیزی به برجام اضافه نمایند اما باید بدانند که برجام کم و زیاد نمی گردد، یک متن ثابت است و تمام شده است، مذاکره جدیدی در قالب برجام نخواهیم داشت و برجام در همان چارچوب مورد توافق، پیش روی ماست.

روحانی توضیح داد: آنها که می خواهند مسایل را به وسیله دیپلماسی حل نمایند باید بدانند که راه آن برداشتن تحریم است، آنچه مانع دیپلماسی است، تحریم شماست، وقت را تلف نکنید. اتلاف وقت و امروز و فردا کردن به نفع هیچ کس نخواهد بود، اگر وقت تلف گردد و فرصت از دست برود، مسئول مستقیم آن آمریکا خواهد بود.

رئیس جمهور توضیح داد: ایران اعلام نموده که اگر تحریم لغو گردد، بلافاصله به تعهدات خود عمل خواهد نمود.

روحانی در شروع سخنان خود در آیین افتتاح طرح های ملی مدیریت شهری در سراسر کشور، افتتاح بیش از 10 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه در حوزه مدیریت شهری را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: شهرهای عظیم با تراکم بالای جمعیت به اقدامات و کارهای زیادی احتیاج دارد. حمل و نقل روان، محیط زیست سالم و خدمات شهری مناسب می تواند حرکت و گام خوبی برای تأمین رفاه مردم باشد.

رئیس جمهور با اشاره به قرار داشتن در هفته نیکوکاری، گفت: هر کار خیر و ماندگاری برای رفاه و آسایش مردم انجام دهیم ارزشمند و قابل تقدیر است.

روحانی با تأکید بر ضرورت انجام کارها به صورت اصولی و زیربنایی، گفت: طراحی و مهندسی ساخت شهر اصفهان به عنوان یک نمونه خوب از کار ماندگار که قرن ها از آن گذشته باید الگوی ما باشد. میدانی در اصفهان ساخته شده که بعد از صدها سال هنوز عظیمترین میدان شهرهای کشور است.

رئیس جمهور با اشاره به اظهارات نخست وزیر سابق مالزی در تمجید از شهر اصفهان، گفت: شهر پتروجایا در مالزی با اقتباس از اصفهان ساخته شده است.

روحانی با بیان اینکه کار اصولی، مهندسی، دقیق و فکورانه، ماندگار خواهد بود، گفت: متأسفانه این روزها شاهد ساخت شهرهای جدید هستیم که این موارد رعایت نمی گردد و ساختمان های بلند و بی قواره ای ساخته می گردد که هدف آن فقط کسب درآمد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال های اخیر کارهای بسیار ارزشمندی در حوزه خدمات شهری صورت گرفته. از مترو به عنوان یکی از این اقدامات بسیار مفید برای رفاه مردم نام برد و گفت: مترو در روز صلح یک نعمت است و خدای نانموده در زمان بروز جنگ هم می تواند به عنوان پناهگاه امن مورد استفاده قرار گیرد.

روحانی همچنین به اقدامات صورت گرفته در زمینه آب و فاضلاب و تأمین آب آشامیدنی سالم برای مردم اشاره نمود و گفت: در سال 93 روزهایی بود که نگران بودیم آب تهران قطع گردد، اما خوشبختانه امروز کارهای بسیار عظیمی صورت گرفته و مردم با آرامش بیشتری می توانند زندگی نمایند و مسئولان شهری و شورای شهر و همه دست اندرکاران کوشش می نمایند که مردم زندگی بهتری داشته باشند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، گفت: باید تا آنجا که می توانیم شهرها را با درخت و توسعه فضای سبز زینت دهیم، این کار می تواند مانع از تخریب جنگل ها شده و احتیاجمندی ها به چوب را تأمین کند.

این خبر تکمیل می گردد…

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "آژانس بین المللی انرژی اتمی مکان بازی سیاسی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس بین المللی انرژی اتمی مکان بازی سیاسی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید