گوگل آزمایش سیستم پرداخت شخص ثالث در اندروید را با اسپاتیفای شروع می نماید

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، گوگل میخواهد تا سیاست نو سیستم پرداخت ثالث را در اختیار تعداد محدودی از توسعه دهندگان به صورت آزمایشی قرار دهد تا آن ها بتوانند علاوه بر سیستم پرداخت گوگل، از سیستم پرداخت خود نیز بهره ببرند. به همین دلیل اپلیکیشن اسپاتیفای اولین اپلیکیشنی خواهد بود که از دو سیستم پرداخت گوگل و سیستم پرداخت خود به صورت آزمایشی استفاده خواهد نمود.

گوگل آزمایش سیستم پرداخت شخص ثالث در اندروید را با اسپاتیفای شروع می نماید

این شرکت با انتشار پست وبلاگی گفت که این اقدام به ما یاری خواهد نمود تا به درکی صحیح از این موضوع برسیم که کاربران سراسر دنیا بین دو سیستم پرداخت کدام یک رو در اولویت استفاده خود قرار می دهند. گوگل میخواهد تا اطلاعات بیشتری از این سیاست را در ماه های آینده در اختیار کاربران قرار دهد. سخنگوی گوگل یعنی دان جکسون در بیانیه ای در این رابطه گفت: این سیاست تازه به صورت آزمایشی در حال انجام شدن است و ما جزئیات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن در ماه های آینده خواهیم داشت، اما هدف ما این است که توسعه دهندگان با استفاده از سیستم پرداخت خود بتوانند به صورت مستقیم با کاربران خود در ارتباط باشند.

گوگل در یک پست وبلاگی خطاب به توسعه دهندگان گفت که یک برنامه آزمایشی در کره جنوبی راه اندازی نموده است که به کاربران اندروید اجازه می دهد تا سیستم های پرداختی غیر از گوگل را انتخاب نمایند. این اقدام گوگل در پاسخ به قوانین پیشنهادی سال گذشته در کشور کره جنوبی است. این شرکت در ادامه بیان نمود که اپل نیز باید چنین اجازه ای را به توسعه دهندگان اپ استور خود بدهد تا آن ها نیز بتوانند از سیستم پرداخت ثالث بهره ببرند.

اپلیکیشن اسپاتیفای همکاری خود را با گوگل توافق چند ساله می نامد و ما نمی دانیم که چگونه این توافقنامه ممکن است عایدی گوگل را که از سیستم پرداخت این شرکت در اپ اسپاتیفای ناشی می گردد را تحت تأثیر خود قرار دهد. همانطور که احتمالاً می دانید اپل و گوگل همیشه به علت عدم استفاده از سیاست سیستم های پرداخت ثالث درون برنامه ای مورد انتقاد توسعه دهندگان قرار دارند. این اقدام پس از سال ها مقاومت در برابر پرداخت شخص ثالث در گوگل پلی صورت می گیرد و نشان دهنده یک تغییر عمده در نحوه مدیریت بازارهای نرم افزاری صاحبان پلتفرم است.

گوگل، همراه با شرکت اپل، سیستم های پرداخت را کنترل می نمایند تا از کاهش، معمولاً بین 15 تا 30 درصد، بسته به چند عامل اطمینان حاصل نمایند. سیاست استاندارد اجباری کردن تمامی تراکنش ها به وسیله سیستم های پرداخت گوگل یا اپل، عایدی توسعه دهندگان را کاهش می دهد. جالب است بدانید که اسپاتیفای یک مخالف سرسخت سیاست های پرداخت شکل اپل بوده و بعلاوه در سال 2019 نسبت به مالیات های شرکت اپل نیز شکایتی را بیان کرد، بنابراین همکاری این شرکت با گوگل در این سیاست آزمایشی خیلی جای تعجب ندارد.

اپلیکیشن اسپاتیفای به بعضی از کاربران اندرویدی کنترل بیشتری بر نحوه پرداخت هزینه سرویس پخش موسیقی می دهد. در حالی که شرایط دقیق این توافقنامه اعلام نشده، اما گوگل می تواند به اسپاتیفای اجازه دهد تا معاملات خاصی را تبلیغ کند. باید دید در نهایت این سیاست آزمایشی گوگل می تواند راهی به سایر توسعه دهندگان نیز پیدا کند یا نه.

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل آزمایش سیستم پرداخت شخص ثالث در اندروید را با اسپاتیفای شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل آزمایش سیستم پرداخت شخص ثالث در اندروید را با اسپاتیفای شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید