پاساژها و مال های تهران شنبه باز می شوند؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، رئیس اتاق اصناف تهران از برگزاری نشستی با استانداری تهران و بیان مسائل اصناف تهران اطلاع داد و اعلام نمود که تعطیلی پاساژها فعلا ادامه دارد، اما مقرر شده برای پاساژها ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص تدوین و در هفته آینده ابلاغ گردد تا این بخش از اصناف نیز امکان فعالیت داشته باشند.

پاساژها و مال های تهران شنبه باز می شوند؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از ایسنا، قاسم نوده فراهانی اظهار کرد: مطابق برنامه ستاد ملی کرونا از شنبه 30 فروردین ماه اصناف کم خطر در استان تهران شروع به فعالیت می نمایند که فعالیت این واحدها ملاحظات، الزامات و مخاطرات خاص خود را دارد؛ از این رو نشستی در استانداری تهران با حضور تمامی دستگاههای ذیربط و نمایندگان وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار و تمامی مسائل و دغدغه های اصناف تهران را مطرح شد.

وی اضافه کرد: واحدهای صنفی مسائلی جهت ثبت نام در سایت وزارت بهداشت برای کسب ثبت نام دارند که مقرر شد هم سرعت این کار افزایش پیدا کند و هم اینکه در صورتی که بعضی صنوف نتوانستند در سایت ثبت نام نمایند تا قبل از روز شنبه ساز و کار جدیدی را جایگزین کنیم.

فراهانی با اشاره به اعلام تعطیلی پاساژها توضیح داد: در این نشست اعلام کردیم تا برای پاساژها ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص تدوین و در هفته آینده ابلاغ گردد تا این بخش از اصناف نیز امکان فعالیت داشته باشند.

به گفته رئیس اتاق اصناف تهران با توجه به نبود شرایط و ملزومات اجرای پروتکل های بهداشتی برای واحد های صنفی درخواست کردیم تا این امکانات از قبیل دستکش، ماسک و ماده ضد عفونی نماینده توسط کمیته پشتیبانی با حضور وزارت صمت و بهداشت تهیه و به واحدهای صنفی اعلام گردد تا اصناف بتوانند با مراجعه اقلام مورد نظر را خریداری نمایند.

فراهانی در خاتمه با اشاره به مسائل مالیاتی اصناف اظهار کرد: درخواست های مالیاتی اصناف از جمله بخشش مالیاتی یک ساله و تعویق زمان تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش اضافه کرده تا خاتمه خرداد را مکررا اعلام کردیم و با توجه به شرایط موجود اصناف درخواست زیادی از دولت ندارند و این حمایت ها امری بدیهی است.

فعالیت واحدهای صنفی کم خطر از 23 فروردین در سایر استان ها شروع شده و از روز سی ام هم در تهران شروع می گردد. طبق اطلاعیه اتاق اصناف ایران فروشگاه های عظیم و زنجیره ای به غیر از فروشگاه های سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده، پاساژ و مجتمع های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن های زیبایی، آکادمی های رانندگی، رستوران، اغذیه فروشی، طباخی و فست فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم نت، باشگاه های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه خانه، چایخانه و تریا تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پاساژها و مال های تهران شنبه باز می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاساژها و مال های تهران شنبه باز می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید