هک رمز عبور زوم با آنالیز حرکات شانه کاربران

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، محققان امنیتی هشدار می دهند هکرها با آنالیز حرکات شانه های کاربران نرم افزار ویدئو کنفرانس زوم می توانند کلمات عبور مورد استفاده آنها را حدس بزنند.

هک رمز عبور زوم با آنالیز حرکات شانه کاربران

پژوهشگران دانشگاه تگزاس در آنالیز های خود به این نتیجه رسیده اند که هکرها با آنالیز نحوه حرکت شانه های کاربران نرم افزار زوم می توانند کلمات عبور انتخاب شده آنها را بیابند. زیرا حرکت شانه ها نشان می دهد کاربران در حال تایپ چه کلماتی هستند.

هکرها بر همین اساس می توانند کلیدواژه های انتخاب شده برای ورود به نرم افزار زوم را حدس بزنند. تحلیل کلیپ های ویدئویی مربوط به استفاده کاربران از زوم نشان می دهد با استفاده از همین کلیپ ها می توان با دقت 93 درصد کلمات عبور مورد استفاده هر کاربر را حدس زد.

با توجه به اینکه بعضی کاربران از کلمات عبور نرم افزارهایی مانند اسکایپ و هنگ اوت گوگل برای ورود به برنامه زوم استفاده می نمایند، هک کلمات عبور مورد استفاده در نرم افزار زوم می تواند تبعات گسترده ای برای کاربران داشته باشد.

با توجه به اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا دقت تصاویر نرم افزارهای ویدئوکنفرانس مانند زوم افزایش زیادی یافته، امکان سو استفاده هکرها از آنها نیز بیشتر شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "هک رمز عبور زوم با آنالیز حرکات شانه کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هک رمز عبور زوم با آنالیز حرکات شانه کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید