هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت وگو با شبکه الجزیره بر ادامه تلاش کشورش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و مقابله با آنچه کار نیابتی ایران علیه منافع آمریکا در منطقه خواند، تاکید کرد.

هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران امروز در گفت وگو با شبکه الجزیره هم بر تلاش کشورش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید کرد.

برایان هوک پس از دیدار با محمد عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در جمع وبلاگ افراگرافیک در دوحه مدعی شد: ما به منظور حفاظت از صلح در منطقه برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم.

این دیپلمات آمریکایی اضافه نمود: واشنگتن ایران را از کار نیابتی علیه منافع آمریکا در منطقه محروم خواهد کرد.

فرستاده آمریکا در امور ایران درباره بحران میان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم گفت: این نزاع خیلی طولانی شده است و در نهایت به زیان منافع منطقه ای مشترک مربوط به ثبات، شکوفایی و امنیت است.

هوک برای جلب حمایت بین المللی از تمدید تحریم تسلیحاتی ایران سفر دوره ای به منطقه را آغاز کرده است.

او امروز در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط هم گفته بود: ما پروژه ای داریم که تلاش می کنیم تمامی اعضای دائم یا غیردائم شورای امنیت به آن رأی دهند؛ مهم آن است که این تحریم ها که از 13 سال قبل آغاز شده و در 18 اکتبر آینده (27 مهر) به انتها می رسد، تمدید شود.

تحریم های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام 18 اکتبر سال جاری میلادی به انتها می رسد اما دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ تلاشی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم ها آغاز کرده است.

آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار جلوگیری از انقضای این تحریم ها است.

یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت نیازمند موافقت دست کم 9 عضو، بدون وتو از سوی هر یک از 5 عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس) است.

چندی پیش دیپلمات های غربی به فارن پالیسی گفتند این قطعنامه از شانسی برای تصویب برخوردار نیست.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوک: برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید