مشکل تردد کامیون ها به تاجیکستان و ترکمنستان حل خواهد شد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی اظهاراتی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به تشریح مسائل پیش آمده برای تردد کامیون های ایرانی در مرز ها پس از شیوع کرونا پرداخت.

مشکل تردد کامیون ها به تاجیکستان و ترکمنستان حل خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ افراگرافیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی اظهاراتی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به تشریح مسائل پیش آمده برای تردد کامیون های ایرانی در مرز ها پس از شیوع کرونا پرداخت.

وی افزود: این مسئله ای است که تقریباً روزانه با آن مواجهیم، مخصوصاً کامیون های ما که پشت مرز های کشور های همسایه با کشور های دیگر گیر می نمایند.

وی افزود: کامیون های ما هر روز پشت مرز های ترکیه و همچنین پشت مرز های کشور های هم مرز با ترکیه گیر می نمایند، الان بحمدالله بیشتر این موارد را با یاری دوستان در وزارت بهداشت و راهکار وفصل کردیم و الان کامیونی پشت مرز ها نداریم که گرفتار باشند.

وی یادآور شد: البته هر روز کامیون ها اضافه می گردد و مجبوریم مشکل را حل کنیم.

ظریف با اشاره به کشور هایی که مرز های خود را بستند، اظهار کرد: آنجایی که مرز را بستند دو سه مورد هستند که با آن ها در تماس هستیم خیلی ها را مثل ترکیه و آذربایجان و ارمنستان توانستیم یاری نموده و باز کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به سخت گیری های ترکمنستان و تاجیکستان افزود: ترکمنستان خیلی سخت گیری می نماید و به سختی توانستیم دو کامیون از ترکمنستان عبور بدهیم. تاجیکستان هم خیلی سخت گیری می نماید، چون تاجیکستان هنوز کیس کرونا ندارد و لذا بسیار سخت گیری می نماید، حتی برای عبور یک کامیون و در کوشش هستیم که این مسائل را حل کنیم.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "مشکل تردد کامیون ها به تاجیکستان و ترکمنستان حل خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل تردد کامیون ها به تاجیکستان و ترکمنستان حل خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید