فقط 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، فیروز آبادی گفت: تنها 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند، این تعداد دانشجو برای نظام آموزشی کشور نگران کننده است.

فقط 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند

به گزارش خبرنگار جلال دهقانی فیروز آبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد در مرنام افتتاح سال تحصیلی تازه اظهار کرد: در شرایط سخت اقتصادی فعلی، خانواده ها 18 سال برای فرزندان خود زحمت می کشند که نتیجه آن، ورود فرزند به دانشگاه و عرصه دانشجویی می شود.

او افزود: تنها 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند، این تعداد دانشجو برای نظام آموزشی کشور نگران کننده است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد بیان نمود: دانشگاه برای هر جامعه ای عرصه ورود به یک نسل تازه است یعنی یک فرد با دانشجو شدن تبدیل به موتور مولد اقتصاد، جامعه و فرهنگ می شوند.

دهقانی فیروز آبادی ادامه داد: در بسیاری از کشور های دانیا، دانشگاه به نام یکی از مهم ترین مکان ها برای رشد و نمو افراد جامعه در نظر گرفته شده است و به همین میزان برای این مکان ارزش قائل هستند.

او با اشاره به دانشجو های تازه دانشگاه آزاد شرح داد: دانشگاه در حال حاضر این فضا را برای شما فراهم می کند که وارد عرصه کار و کارآفرینی شوید و این در صورتی ممکن است که تلاش دانشجو ها و پشتیبانی خانواده ها بی وقفه باشد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد شرح داد: ما در کشور در برابر اشتغال دانشجو های خود مسئول هستیم این موضوع باعث کار آفرینی و در نهایت اشتغالزایی می شود.

دهقانی فیروز آبادی گفت: کلمه دانشجو با کلمه دانش آموز بسیار فرق دارد؛ یک فرد زمانی که از دانش آموزی به سمت دانشجویی حرکت می کند، بدین معناست که این فرد در راستای کسب علم باید فعال تر و جویا تر باشد در غیر این صورت همان دانش آموز سابق باقی می ماند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فقط 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط 52 درصد از دانش آموزان وارد دانشگاه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید