شلوغ ترین و خلوت ترین جاده های کشور در سفرهای نوروزی

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، رییس پلیس راهور فراجا آخرین شرایط ترافیکی جاده های کشور را تشریح کرد.

شلوغ ترین و خلوت ترین جاده های کشور در سفرهای نوروزی

به گزارش خبرآنلاین، رییس پلیس راهور فراجا در تشریح آخرین شرایط راه های کشور همزمان با شروع موج دوم سفرهای نوروزی گفت: امروز در اغلب محورهای مواصلاتی کشور به ویژه محورهای شمالی همچون محور امام رضا(ع)، ازادراه تهران-اصفهان و تهران-قزوین و به صورت کلی به سمت شمال غرب کشور شاهد بار ترافیکی پرحجم بودیم.

ایسنا در خبری نوشت: سید تیمور حسینی در ادامه اضافه نمود: در حال حاضر نیز محور تهران-قزوین دارای بار ترافیکی سنگین است که البته سال جاری با بهره برداری از قطعه 8 کیلومتری این مسیر حدفاصل رودبار به منجیل به دلیل عدم ورود خودروها به محدوده شهری در مسیر رفت شرایط ترافیکی همچون سال گذشته را نداریم. به صورت کلی باتوجه به حجم بار ترافیکی که وجود دارد در محورهای مختلف شرایط خاصی را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: محورهای هراز و چالوس از 9 صبح محدودیت تردد اعمال کردیم و تردد در این محورها از جنوب به شمال به صورت یکطرفه انجام می گردد که ممکن است باتوجه به بهتر شدن شرایط این محدودیت در محور هراز به زودی برداشته گردد.

رییس پلیس راهور فراجا با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات هدایت و رانندگی در تعطیلات نوروزی برای داشتن کمترین حجم سوانح گفت: موج اول سفرهای نوروزی تا امروز و حداکثر تا فردا خواهد بود لذا از یک سو بحث بازگشت مسافرانی که از روز نخست رفته اند را داریم و از سوی دیگر بحث سفرهای موج دوم را خواهیم داشت لذادر محورهایی که تردد به صورت دو طرفه و بدون جداسازی است را باید به صورت ویژه مورد توجه قرار دهیم.

وی تاکید نمود: کوشش خواهیم کرد در روزهایی که تلاقی موج دوم سفرها با بازگشت مسافران موج اول را داریم از اعمال محدودیت در محورها خودداری کنیم و در صورت لزوم حتما با اعلام قبلی این کار انجام گردد.

حسینی بااشاره به اماده باش 6000 تیم به صورت شبانه روزی در کل کشور ابراز امیدواری کرد که با مشارکت مردم شرایط مناسبی رقم بخورد. متاسفانه تا امروز تعداد جانباختگان ناشی از تصادفات 321 نفر و تعداد مجروحین 9200 نفر است که دلیل اصلی این تصادفات ابتدا سرعت غیرمطمئن و غیرمجاز و در مرحله بعد خستگی و خواب آلودگی است که اگر این دو موضوع رعایت گردد می توانیم سفری سلامت را تجربه کنیم.

منبع: توریسم آنلاین

به "شلوغ ترین و خلوت ترین جاده های کشور در سفرهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلوغ ترین و خلوت ترین جاده های کشور در سفرهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید