درگیری لفظی ترامپ و بولتون

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از کتاب خاطرات مشاور پیشین امنیت ملی خود انتقاد کرد.

درگیری لفظی ترامپ و بولتون

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز (پنجشنبه) در صفحه شبکه اجتماعی توئیتر خود، جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید و کتاب خاطرات او را به بار انتقاد گرفت.

ترامپ در این توئیت نوشت: کتاب بولتون که نقدهای وحشتناکی به آن شده است، مجموعه ای از دروغ ها و داستان های ساختگی است تا من را بد نشان دهد.

وی در ادامه نوشت: بسیاری از جملات مضحکی که او به من نسبت داده هرگز بیان نشده اند و داستانسرایی محض هستند. او در کوشش است اخراج خود مانند یک توله سگ بیمار را تلافی کند.

در هفته های اخیر درگیری های لفظی بولتون و ترامپ موجب ایجاد اختلاف شدیدی بین آنها شده و این در حالی است که بولتون با حضور در رسانه های مختلف به تبلیغ کتاب خاطرات خود می پردازد.

بولتون، در کتاب خاطرات خود، که قرار است هفته آینده بیست و سوم ژوئن (سوم تیر ماه) منتشر گردد، از دوران کار در کنار دونالد ترامپ، به افشاگری علیه وی دست زده است. بخشی از این کتاب مربوط به تمایل رئیس جمهور آمریکا برای حمله نظامی به ونزوئلاست.

کتاب بولتون حاوی افشاگری هایی تند علیه ترامپ و ناشر این کتاب گفته بولتون در این کتاب نوشته انتخاب مجدد در انتخابات تنها دغدغه ترامپ است.

بولتون همچنین در کتاب خود این ادعا را مطرح نموده که ترامپ از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین خواسته به کارزار او برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 یاری کند.

واشنگتن پست بر اساس بخش هایی از کتاب بولتون که می گوید به رویت این روزنامه رسیده نوشته ترامپ در ملاقاتی که سال گذشته با رئیس جمهور چین داشته از او خواسته به او برای پیروزی در انتخابات یاری کند.

کاخ سفید روز سه شنبه با مطرح کردن شکواییه ای علیه جان بولتون در کوشش است تا مانع از انتشار این کتاب خاطرات گردد.

بولتون: ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا نامناسب است

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز به شدت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد.

به نوشته وبگاه هیل، بولتون در این مصاحبه گفت که ترامپ برای مقام ریاست جمهوری آمریکا نامناسب است و صرفاً بر انتخاب مجدد خود در انتخابات تمرکز نموده است.

وی در پیش نمایش این مصاحبه که قرار است یکشنبه هفته آینده به طور کامل پخش گردد مطرح نمود: به نظر من، او (ترامپ) برای ریاست جمهوری (آمریکا) مناسب نیست. من فکر می کنم او شایستگی انجام این کار را ندارد.

بولتون در ادامه صحبت های خود گفت که من نتوانستم جز اینکه چه چیز برای انتخاب مجدد خوب است، اصل هدایتگر دیگری برای ترامپ پیدا کنم.

مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید همچنین با استناد به ملاقات ترامپ با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی شده مرز دو کره گفت وسواس رئیس جمهور آمریکا به پیروزی در دور دوم ریاست جمهوری به نتایج سیاسی تصمیمات او تقدم داشته است.

وی گفت: من فکر می کنم او (ترامپ) آنقدر بر انتخاب مجدد خود تمرکز نموده که ملاحظات بلندمدت کنار گذاشته شده است.

بولتون اضافه کرد: بنابراین اگر او فکر می کرد می تواند فرصت دریافت عکس در کنار کیم جونگ اون در منطقه غیر نظامی شده مرز دو کره را داشته باشد، تنها بر فرصت دریافت عکس و واکنش رسانه ها متمرکز می شد.

وی در ادامه گفت که ترامپ بر تأثیر چنین ملاقات هایی بر مواضع چانه زنی آمریکا تمرکز کمی داشته یا اصلاً تمرکزی بر آنها نداشته است.

منبع: فرارو

به "درگیری لفظی ترامپ و بولتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری لفظی ترامپ و بولتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید