بایدن: دولت آینده ادامه دوره اوباما نیست ، ترامپ سیاست آمریکای تنها را پیش برد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، نامزد دموکرات که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار گرفته است، توضیح داد که شعار اول آمریکا، ایالات متحده آمریکا را منزوی و ائتلاف های این کشور را در معرض نابودی قرار داد.

بایدن: دولت آینده ادامه دوره اوباما نیست ، ترامپ سیاست آمریکای تنها را پیش برد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک، جو بایدن نامزد دموکرات که بعنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا برگزیده شده است، در اولین مصاحبه خود با شبکه ان بی سی پس از انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گفت که دولت وی ادامه دوره ریاست جمهوری باراک اوباما نیست و شرایط بسیار فرق نموده است.

وی در مورد معرفی تیم خود که شامل چهره هایی از دولت اوباما است گفت: دولت آینده، ادامه دوره اوباما نیست؛ ما اکنون با دنیا کاملاً متفاوتی روبرو هستیم. رئیس جمهور (دونالد) ترامپ، دورنما را تغییر داد و سیاست اول آمریکا را پیش برد که به مفهوم آمریکای تنها است و ائتلاف های ما تخریب شده است.

بایدن در ادامه در مورد انتصاب جمهوری خواستار در دولت خود گفت: من خواستار اتحاد این کشور هستم. ما نمی توانیم به گفت وگوی سیاسی تلخ و کینه جویی ادامه بدهیم و باید به آن خاتمه دهیم.

رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره اقدام اداره خدمات عمومی (GSA) آمریکا در ارائه دسترسی به منابع و خدمات به تیم بایدن گفت: فکر می کنم دیگر همچون گذشته، دچار مشکل نیستیم و بحث های قریب الوقوع زیادی انجام گرفت و باید بگویم که تعامل تیم ترامپ صادقانه بوده است.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از یک منبع در دولت آمریکا گزارش داد که دولت ترامپ به بایدن این مجوز را داده تا گزارش های اطلاعاتی روزانه رئیس جمهور را دریافت کند.

در این گزارش آمده است: کاخ سفید به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب تاییدیه رسمی دریافت گزارش های روزانه رئیس جمهور را داده است و هماهنگی درباره زمانی که وی نخستین گزارش را دریافت کند در حال اجرا است.

گزارش روزانه به رئیس جمهور شامل تهدید ها و تحولات امنیتی است که جامعه امنیت ملی آمریکا با آن روبرو است.

بایدن سپس در پاسخ به سؤالی درباره هرگونه تبادل نظر با ترامپ درباره فرایند انتقال قدرت گفت: خیر، رئیس ستاد کارکنان وی و رئیس ستاد کارکنان من با یکدیگر حرف زده اند، اما چیزی از ترامپ نشنیده ام. گرچه فرایند گذار کند بوده، اما شروع شده است و در دوماه به جامانده، فرصت برای تسریع این فرایند وجود دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سوم نوامبر 2020 (13 آبان) برگزار گردید و علیرغم آنکه رسانه های آمریکایی گزارش کردند که بایدن با بیش از 270 آراء الکترال، بعنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا برگزیده شده است، اما ترامپ هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته است و بار ها تأکید نموده است که نامزد دموکرات ها با تقلب و تخلف انتخاباتی پیروز شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بایدن: دولت آینده ادامه دوره اوباما نیست ، ترامپ سیاست آمریکای تنها را پیش برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: دولت آینده ادامه دوره اوباما نیست ، ترامپ سیاست آمریکای تنها را پیش برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید