درمان های خانگی رشد ابرو

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سلامت خبرنگاران : رشد مجدد ابرو با این فرمول های خانگی ممکن است.

درمان های خانگی رشد ابرو

ابرو در زیبایی افراد نقش دارد. بعضی افراد با مشکل ریزش ابرو مواجهند. در ادامه درمان های خانگی برای رشد مجدد ابرو را ذکر نموده ایم.

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، ابرو ها از اهمیت زیادی برخوردارند، زیرا بر ظاهر ما تأثیر می گذارند، اما به دلایل مختلف مانند عدم تعادل هورمونی، کمبود مواد مغذی و کندن بیش از حد، ممکن است شش تا هشت ماه طول بکشد تا ابرو ها به حالت رشد طبیعی خود برگردانید.

در ادامه این گزارش 5 روش خانگی آورده شده است که با استفاده از آن ها می توان رشد ابرو را سریع تر کرد.

روغن کرچک

روغن کرچک حاوی موادی است که می تواند هورمون های رشد ابرو را تحریک کند و با توجه به اینکه هیچ ماده شیمیایی در فراوری آن استفاده نشده، استفاده از آن هیچ ضرری برای پوست و نواحی ابرو نخواهد داشت.

یک بند انگشت خود را آغشته به روغن کرچک کنید و به مدت 2 تا 3 دقیقه ابرو های خود را با همان انگشت ماساژ داده و اجازه دهید این روغن به مدت 30 دقیقه بر روی ابرو های شما باقی بماند سپس با آب ولرم آن را پاک کنید. این عمل را یک تا دو هفته انجام دهید، اما اگر در روز های ابتدایی دچار سوزش در ابرو یا نواحی ابرو ها شدید، دیگر آن را ادامه ندهید.

روغن نارگیل و پوست لیمو

مخلوطی که از روغن نارگیل و پوست لیمو به دست می آید مطمئنا می تواند به رشد مجدد ابرو های شما یاری کند؛ به این ترتیب که 1/4 فنجان روغن نارگیل را بردارید و آن را در یک ظرف تمیز با پوست تکه تکه لیمو مخلوط کنید و سپس مخلوط را در محل تاریک به مدت دو هفته قرار دهید.

این مخلوط را برداشته و روزانه قبل از خواب با استفاده از پنبه روی ابرو های خود بمالید. مدت زمانی محدودی برای استفاده از این محلول معین نشده البته تا زمانی که پوست صورت نسبت به این محلول واکنش نشان دهد. توجه داشته باشید که تا دو ساعت بعد از استفاده از این محلول در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

آلوئه ورا

اگر از روش های فوق تاثیر نگرفتید، پیشنهاد می کنیم که شیره برگ آلوئه ورا را روی آن ها امتحان کنید. برگ های آلوئه ورا را خرد کنید و آب آن را به آرامی روی ابرو های خود ماساژ دهید. اثر تعدیل کننده آلوئه ورا به بهبود پوست و افزایش رشد یاری می نماید.

پیاز

گوگرد موجود در آب پیاز می تواند به رشد سریع تر و متراکم مو های ابرو یاری کند. یک پیاز را خرد کنید و آب آن را با یاری پنبه زیر پوست ابرو بمالید. پس از استفاده، تا ساعت ها صورت خود را نشورید تا از مزایای کامل آب پیاز بهره ببرید.

دانه شنبلیله

با آسیاب چند دانه شنبلیله خمیری درست کنید و آن را قبل از خواب یا صبح زود قبل از دوش گرفتن روی ابرو ها بمالید. بعلاوه می توانید روغن بادام را در این خمیر مخلوط کنید. خواص روغن بادام به مرطوب کردن پوست ابروی شما یاری می نماید.

منبع: رکنا

به "درمان های خانگی رشد ابرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان های خانگی رشد ابرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید