خسارت زیاد قطع انرژی به فرایند فعالیت صنایع گیلان

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، خبرنگاران/گیلان رئیس سازمان صمت استان گیلان گفت: قطع یکباره انرژی خسارت های زیادی به فرایند فعالیت صنایع وارد نموده است.

خسارت زیاد قطع انرژی به فرایند فعالیت صنایع گیلان

فرهاد دلق پوش امروز در جلسه با مدیران شرکت توزیع برق استان گفت: بسیاری از صنایع گیلان از قطع یکباره برق و گاز دلخور و مغبون هستند زیرا این اقدام، خسارت های زیادی به فرایند فعالیت صنایع وارد نموده است.

وی اتخاذ تمهیدات لازم جهت کاهش فشار بر صنایع استان را در مورد قطعی های اخیر خواهان شد و تاکید نمود: حسب قانون، وزارت نفت، موظف به تامین سوخت جایگزین است و در این راستا واحد های صنعتی و صنفی حساس ما برای جایگزینی سوخت؛ امکانات و تجهیزات ویژه ای برای تبدیل و مصرف آن در خطوط فراوری می خواهند که تا به امروز برای همه واحد ها پیش بینی نشده است.

دلق پوش، کندی فرایند فعالیتهای صنعتی و فراوریی را به ضرر همگان دانست و مطرح نمود: توقع داریم نوع رفتار با صنایع بدهکار انرژی هم باید فرهنگ سازی گردد و از برخورد شتابزده با کارآفرینان بخش فراوری جداً خودداری گردد و شرایط سخت مالی توسط مدیران دستگاه ها و بدنه کارشناسی به نیکی درک بگردد و قطعا مشتری مداری جزو ذات سازمان های خدمت رسان است.

وی اضافه کرد: البته مدیران صنایع ما توقع دارند اگر قرار است که قطع برق در استان انجام گردد میزان و درصد آن نسبت به سایر استان ها بیشتر نباشد تا حد امکان فشار کمتری به واحدهای صنعتی استان وارد گردد و زمانبندی قطعی به وسیله رسانه ها و ارسال پیامک با توجه به به حساسیت و نوع کار واحدها به موقع اعلام گردد که مدیر واحد صنعتی بلاتکلیف نماند.

رئیس سازمان صمت استان گیلان اظهار داشت: در قالب تفاهم نامه با شرکت برق بعضی تغییرات در ساعات کاری کارخانجات بوجود آمده است که البته این تغییر شیفت ها هم اختلالاتی در بهره وری نیروی انسانی واحدهای صنعتی پیش خواهد آورد. به ویژه که در روزهای آینده با توجه به نزدیکی فصل تابستان، شرایط به مراتب سخت تر خواهد بود.

وی در ارتباط با تعامل با واحدهای صنعتی نیز تاکید نمود: نحوه تعامل و تفاهم باید به گونه ای انجام گردد که کمترین آسیب وارده را در پی داشته باشد چراکه صنایع و کارخانجات متعلق به همه مردم است و همگی از چرخش مالی و ایجاد اشتغال آنها بهره مند می شویم و تعطیلی حتی یک واحد به نفع هیچ کس نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت زیاد قطع انرژی به فرایند فعالیت صنایع گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت زیاد قطع انرژی به فرایند فعالیت صنایع گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید