تصاویری انتزاعی: مثل خون در رگ های من

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، در اوایل عصر تصویرگری آناتومیک (حدود قرن 15 تا 18)، هنرمندان غالبا تصاویر و رندرهایی از اسکلت انسان در قاب ها و منظره های اجتماعی می کشیدند.

تصاویری انتزاعی: مثل خون در رگ های من

این شکل از تصویرگری تاریخی بخشی از چیزی است که عکاسی به نام Jan Kriwol و یک هنرمند CGI به نام Markos Kay برای خلق یک سری عکس از سیستم گردش خون انسان در موقعیت های مختلف اجتماعی و زندگی شهری الهام گرفتند.

کریول یک اینفلوئنسر ساکن ورشو و به صحنه های اسکیت بردینگ در لهستان بسیار علاقه مند است. او در بسیاری از آثار و عکس هایی خود هنر اسکیت بورد را با رنگ ها و نورها و توهم های خود ترکیب کرده است تا یک اثر جدید خلق کند.

یک روز کریول نقاشی از سیستم گردش خون بدن یک انسان در حال کشیدن سیگار را مشاهده می کند و این جرقه ذهنی برایش رخ می دهد که چگونه می توان این را به واقعیت تبدیل کرد.

کریول ایده خود را با چند طراح و هنرمند CGI در میان می گذارد اما پیچیدگی های این پروژه مانع از شروع همکاری با آن ها می شود. سرانجام، یک طراح CGI در لندن به نام کی اعلام آمادگی می کند.

هماهنگی بالای آناتومی ها با محیط

آن ها سریعا به یک نتیجه مشترک می رسند که چگونه سیستم گردش خون انسان را به صورت طبیعی و در شرایط های مختلف زندگی شهری نمایش دهند. آن ها سراغ کتاب های درسی و آناتومی می فرایند و از تصاویر آن ها الهام می گیرند.

همین طور، تصاویری از سیستم گردش خون انسان از نمایشگاه Body Worlds که توسط دکتر Gunther von Hagens تهیه شده اند را به طور کامل مطالعه می کنند.

بزرگ ترین چالش در این پروژه، ساختن پیکره یک انسان با سیستم گردش خون است که طبیعی به نظر برسد و با زندگی واقعی تطابق داشته باشد. زمان زیادی برای ترسیم شرایط های مختلف صرف می کنند و در غالب اوقات ناچار هستند یک موقعیت غلو شده را ترسیم کنند تا از نظر بصری بشود سیستم گردش خون را نشان داد.

کی با مدل سازی شریان های اصلی بدن شروع می کند و بعد مویرگ ها و دیگر شریان های مولد را برای پر کردن آناتومی پیش می برد.

از سوی دیگر کریول مناظر شهری را در کشورهای مختلف و در خیابان ها یا مراکز خرید و شرایط های اجتماعی عکاسی و بعد به صورت سه بعدی بازآفرینی می کند تا بتواند به طور کامل روی سایه ها و تابش ها کنترل داشته باشد.

نتیجه نهایی، یک هماهنگی کامل میان آناتومی بدن و محیط اطراف آن است. تصاویری که در ظاهر ساده هستند ولی پیچیدگی هایی فراتر از تصور دارند. برای مثال، نمایش گردش خون انسان در ایستگاه اتوبوس با توجه به محیط و زاویه تابش نور آفتاب و سایه روشن ها بسیار دقیق و طبیعی و جذاب است.

اگر دوست داشته باشید؛ می توانید تصاویر شهری گرفته شده توسط کریول و همین طور طراحی های انتزاعی کی را در اینستاگرام شان دنبال کنید.

منبع

منبع: یک پزشک

به "تصاویری انتزاعی: مثل خون در رگ های من" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری انتزاعی: مثل خون در رگ های من"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید