باران و برف سنگین در راه این 10 استان

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سازمان هواشناسی با صدور هشدار ورود سامانه بارشی به کشور از احتمال آب گرفتگی معابر، روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف در بعضی منطقه ها اطلاع داد.

باران و برف سنگین در راه این 10 استان

وبلاگ افراگرافیک: به گزارش تسنیم، پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بیشتر منطقه ها کشور جو پایداری همراه با افزایش نسبی دما حاکم است.

فردا یکشنبه با ورود سامانه بارشی از سمت جنوب غرب در منطقه های از استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و لرستان ابرناکی، باران باران همراه با رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می گردد.

این شرایط دوشنبه در استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب و غرب کرمان روی می دهد.

سامانه بارشی روز سه شنبه در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان باعث بارش ها پراکنده شده و سپس از کشور خارج می گردد. روز چهارشنبه مجدداً جو پایداری در سطح کشور حاکم می گردد.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی روی دریا، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از بعدازظهر فردا تا بعدازظهر سه شنبه مواج و متلاطم و جنوب خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان دوشنبه شب طوفانی خواهد بود.

توصیف سامانه: ورود سامانه بارشی

زمان آغاز: یکشنبه 1402/11/22

زمان انتها: دوشنبه 1402/11/23

نوع مخاطره: رگبار باران و رعد و برق، وزش باد میانه و بارش برف در ارتفاعات و کاهش دما و کاهش دید ناشی از مه بعد از بارندگی

منطقه اثر:

یکشنبه 1402/11/22: ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس.

دوشنبه 1402/11/23: کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، هرمزگان، جنوب غرب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، مه آلودگی، وزش باد و کولاک برف، کاهش دما و احتمال یخ زنی سطح جاده ها ، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و گردنه ها،

توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد و احتیاط در رانندگی.

منبع: توریسم آنلاین

به "باران و برف سنگین در راه این 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران و برف سنگین در راه این 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید