اعدام ها در بحرین رنگ و بوی سیاسی دارند

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، خبرنگاران - سرویس بین الملل: به تازگی موج جدیدی از اعدام ها در بحرین به راه افتاده که مشخصاً نیروهای انقلابی این کشور را هدف قرار داده است به طوری که اخیراً دیوان عالی بحرین وابسته به رژیم آل خلیفه احکام اعدام علیه جوانان شیعی را تأیید کرده است. بدین ترتیب، حکم اعدام زُهیر ابراهیم جاسم عبدالله توسط دیوان عالی بحرین تأیید شده است.

اعدام ها در بحرین رنگ و بوی سیاسی دارند

حکم اعدام این جوان 35 ساله شیعی به بهانه مشارکت در اقدامات تروریستی صادر شده است. بلافاصله پس از تأیید حکم مذکور، دیوان عالی بحرین حکم جوان دیگری به نام حسین عبدالله خلیل راشد را تأیید کرد.اکنون اجرای این احکام تنها نیازمند امضای پادشاه بحرین است. البته بدیهی است که احکام مذکور توسط حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین تأیید خواهند شد.

به همین دلیل راشد الراشد یکی از معارضان بحرینی در گفتگو با وبلاگ افراگرافیک خاطر نشان کرد که تمام اقشار ملت بحرین شدیداً این احکام اعدام را که به بهانه های سیاسی صادر شده محکوم می کنند و آن را جنایتی شنیع علیه انسانیت می دانند.

وی خاطر نشان کرد: احکام اعدامی که اخیراً صادر شده کاملاً با سیاست های رژیم سرکوبگر آل خلیفه و بستن دهان مخالفان در سایه حمایت های بین المللی هماهنگ و هم سو است. جامعه بین الملل توجهی به جنایات رژیم آل خلیفه علیه ملت بحرین ندارد همچنان که توجهی به اوضاع یمن و تجاوز به این کشور ندارد. ائتلاف متجاوز سعودی طی 5 سال بدون هیچ دلیل اخلاقی، اقدام به حمله به ملت یمن کرده و در این جهت از حمایت های بین المللی برخوردار است.

راشد الراشد گفت: ماهیت این اعدام ها بر پایه و اساس مسائل سیاسی بنا شده و یک رژیم مانند رژیم آل خلیفه که نامشروع است از روش هایی مانند اعدام برای صحبت کردن با مخالفان و ملت بحرین استفاده می کند و کارنامه سیاه خود را بیش از پیش با ارتکاب جنایات بزرگ علیه ملت بحرین سنگین می کند.

وی در خصوص دلایل سکوت کشورهای عربی در برابر آنچه که در بحرین و عربستان رخ می دهد گفت: بیشتر کشورهای عربی در برابر جنایات عربستان و بحرین و سرکوب مخالفان در این کشورها ساکت هستند چرا که رژیم های حاکم بر این کشورها دیکتاتور و استبدادی و دنباله رو استکبار جهانی است. سکوت این کشورها، دفاع از ماهیت رژیم های استبدادی بوده و آنها از جنایات یکدیگر حمایت می کنند.

این فعال بحرینی خاطر نشان کرد: بحرین شاهد حاکمیت بدترین نوع از این رژیم ها است به طوری که یک خاندان قدرت را به صورت مطلق در دست گرفته و تمام پست ها و وزارت خانه های کلیدی را در دست دارد. با وجود این اوضاع، شاهد یک بیداری روز افزون در جهان عرب و اسلام و مقاومت در برابر رژیم های نامشروع و مستبد هستیم.

وی هم چنین اضافه کرد: انقلاب های عربی اخیر باعث شد یک فرهنگ و بیداری مدرنی در جهان عرب و اسلام به وجود آید. یک مسأله محوری و اساسی و استراتژیک نیز وجود دارد و آن همان تأثیر پیروزی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف بر اعتماد به نفس مردم کشورهای عربی و اسلامی که تحت هیمنه استکبار جهانی قرار دارند است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعدام ها در بحرین رنگ و بوی سیاسی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعدام ها در بحرین رنگ و بوی سیاسی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید