استفاده از روغن زیتون برای درمان موهای آسیب دیده

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، روغن زیتون برای سلامتی بسیار مفید است و بعلاوه این روغن برای تقویت و سلامت موهایتان نیز مفید است. این مقاله در خصوص درمان موهای آسیب دیده با روغن زیتون است.

استفاده از روغن زیتون برای درمان موهای آسیب دیده

مترجم: مهناز مزارعی

منبع:راسخون

روغن زیتون برای سلامتی بسیار مفید است و بعلاوه این روغن برای تقویت و سلامت موهایتان نیز مفید است. این مقاله در خصوص درمان موهای آسیب دیده با روغن زیتون است.

روغن زیتون در طول قرن ها برای بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار گرفته است. این روغن، که از میوه های درخت زیتون استخراج می گردد، در موارد درمانی، لوازم آرایشی و آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف داروهای این روغن شامل توانایی آن برای کنترل کلسترول و بیماری هایی مانند گاستریت و زخم است. استفاده از روغن زیتون فقط به داروهای گیاهی و آشپزی محدود نمی گردد. این روغن بعلاوه برای آبرسانی و نرم شدن پوست و برای ایجاد موهای قوی و سالم مفید است. چگونه می توان از روغن زیتون برای سلامتی موهای خود استفاده کنیم؟

روغن زیتون و مراقبت از مو

اعتقاد بر این است که مصری های باستانی کسانی بودند که از روغن زیتون برای مقاصد آرایشی استفاده می کردند. آنها، از این روغن برای مراقبت از پوست و مو استفاده می کردند. این روغن برای بسیاری از موها مناسب است. و می تواند به عنوان یک تهویه نماینده عمل کند، به عنوان یک راهکار برای خلاص شدن از شر موهایی با بافت های خشک و آسیب دیده می باشد و باعث از بین بردن موخوره می گردد. اگر موهای خشک و آسیب دیده دارید که قابل کنترل نیست، روغن زیتون راهکار کاملی برای مشکل شماست. روغن زیتون می تواند مو را قوی تر، سالم و قابل کنترل کند. بعلاوه می تواند پوست شما را پاک کند. برترین بخش این درمان این است که این روغن یکی از مواد قابل استفاده در خانه است. علاوه بر این، شما می توانید درمان را خودتان انجام دهید.

درمان با روغن زیتون

این روغن یک منبع غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع، ویتامین E و آنتی اکسیدان است که می تواند مو را مرطوب و تغذیه کند. همواره برای به دست آوردن نتایج بهتر از روغن زیتون با کیفیت بهتر بهره ببرید. روغن سرد با فشردن بیشتر به عنوان فرآیند استخراج این روغن به حفظ ویتامین ها و مواد معدنی در آن یاری می نماید.

میزان لازم روغن زیتون را در یک کاسه بگذارید. اگر روغن در یخچال نگهداری می گردد، کاسه با روغن را در خارج از یخچال نگه دارید تا روغن به دمای اتاق برسد.

برای تاثیر بیشتر روغن باید موها را با تکه پارچه ای بپوشانید سعی کنید از لباس ها یا پارچه های کهنه بهره ببرید زیرا روغن زیتون باعث آسیب به پارچه ها می گردد، روغن را حدود 15 تا 20 ثانیه حرارت دهید یا آن را به حرارت ملایم برساند. سپس روغن را با نوک انگشتان خود به موهایتان اعمال کنید. اطمینان حاصل کنید که از ناخن خود برای انجام کار استفاده نمی کنید.

نوک انگشتان را در کاسه قرار دهید و به آرامی پوست سر را ماساژ دهید.

این را تا زمانی که تمام پوست سر پوشیده گردد تکرار کنید. شما باید برخی از روغن را بر روی مو اعمال کنید.

پس از اتمام فرآیند ماساژ، سر را با یک حوله گرم تمیز بپوشانید تا بتوانید آن را گرم نگه دارید تا روغن به خوبی جذب گردد.

سپس به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت صبر کنید. و بعد از آن پوشش را باز کنید و موهای خود را با شامپو خفیف شستشو دهید. همان طور که موی چرب است، ممکن است احتیاج بیشتری به شامپو داشته باشید.

برای نتایج بهتر، موهای خود را قبل از شستن شانه کنید. این برای جلوگیری از شوره سر مفید است. پس از شستن مو، می توانید از یک تهویه نیز بهره ببرید.

هنگامی که مو خشک شد، شما قادر خواهید بود تفاوت را احساس کنید. که در این موارد موها صاف و براق خواهند بود و بعلاوه برای مدیریت آسان است. درمان موها با روغن زیتون می تواند نتایج خوبی داشته باشد، یک بار در هفته می توانید از روغن زیتون بهره ببرید.

برخی افراد حدود پنج قطره از روغن اسانس مانند روغن اسطوخدوس، روغن رزماری یا روغن اسانس رنسانس را به روغن زیتون اضافه می نمایند سپس موها را با این ترکیب ماساژمی دهند. در برخی منطقه ها، از سرکه سیب برای شستشو مو پس از درمان موهای با روغن زیتون استفاده می گردد. شما ممکن است انواع دیگری از درمان مو با روغن زیتون پیدا کنید. یکی از روش های درمان که برای موهای شما مناسب است را انتخاب کنید.

منبع: راسخون

به "استفاده از روغن زیتون برای درمان موهای آسیب دیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از روغن زیتون برای درمان موهای آسیب دیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید