گیاهانی که برای محیط های کم نور مناسبند

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، بیشتر گیاهان و گل ها برای رشد و نمو احتیاج نور دارند. اما بعضی گیاهان سازگاری بسیاری با محیط های کم نور دارند. این گگیاهان می توانند انتخاب خوبی برای خانه های با نور کم و آپارتمانی باشند. در ادامه با چند گیاه زیبا که می توانند در سایه یا نور غیر مستقیم رشد نمایند آشنا می شویم.

گیاهانی که برای محیط های کم نور مناسبند

پر سیاوشون

گیاه پر سیاوشون ریشه در تاریخ و فرهنگ ما دارد. نامگذاری آن به داستان کشته شدن سیاوش در شاهنامه باز می گردد. گفته می گردد، بر روی تپه ای که خون سیاوش ریخته می گردد گیاهی سر از خاک بلند می نماید که نام آن را پر سیاوشون گذاشته اند.

از آنجا که این گیاه زیبا به نور کمی احتیاط دارد، اگر در خانه شما پنجره جنوبی وجود دارد که محل نگهداری گیاهان است، آن را در فاصله یکی دو متری از پنجره جنوبی با فیلتر کردن نور توسط پرده قرار دهید. اما اگر پنجره خانه شمالی است می توانید از گیاه در نزدیکی پنجره نگهداری کنید. باید نور کم را برای پر سیاوشان تامین کرد، پس آن را در سایه کامل قرار ندهید.

نخل مرداب

گیاه نخل مرداب همان طور که از نامش برمی آید، بیش از هر چیزی به آب نیاز دارد. ظرف این گیاه باید همواره پر آب باشد. نکته مهم نه تنها در خصوص این گیاه بلکه تمام گیاهان این است که آنها را باید در یک محیط تعیین نگهداری کنید و از جابه جا کردن آنها اجتناب کنید چرا که گل به محیط عادت می نماید و تغییر شدید آن را دچار آسیب می نماید. با این پیش زمینه، اگر در خانه ای با نور بسیار کم زندگی می کنید می توانید از نخل مرداب نگهداری کنید به شرطی که نور و شرایط آن را ثابت نگهدارید. اگرگیاه در خانه شما در نزدیکی پنجره واقع شده است، دیگر آن را به سایه نیاورید چون باعث ضعف و خشکی گیاه می شوید.

برگ انجیری

گیاه برگ انجیری به یکی از محبوب ترین گیاهان برای طراحی دکوراتیو خانه و محیط کاری تبدیل شده است. بسیاری از طراحان برای دکور محیط از این گیاه زیبا استفاده می نمایند چرا که علاوه بر زیبا و شکل مدرنی که دارد، شرایط نگهداری از آن نیز آسان است و مهم تر از همه اینکه به نور زیادی نیاز ندارد. این گیاه می تواند درسایه به راحتی رشد کند اما بهترین موقعیت برای آن، قرار دریافت در فاصله زیاد از نور و دریافت نور به شکل غیر مستقیم است. نکته مهم در خصوص این گیاه وجود رطوبت در محیط است، شما با گذاشتن ظرف آب کنار گلدان یا قرار دادن گلدان بر روی زیرگلدانی که داخل آن سنگ و آب باشد، رطوبت لازم را به گیاه می دهید.

دیفن باخیا

دیفن باخیا یک گیاه بسیار زیباست که هم برای منزل و هم برای محیط های کاری و اداری بسیار مناسب است اما اگر در خانه کودک کم سن و سال دارید باید محیط نگهداری آن دور از دسترس کودک باشد چرا که این گیاه سمی است. این گیاهاع مختلفی دارد و بسته به نوع آن، نیازش به نور متفاوت است اما در کل نیاز به نور بسیار کمی دارد و مناسب نگهداری در محیط های بسته است. اگر در خانه یا محیط کار خود نور بسیار کمی دارید، گیاه دیفن باخیا انتخاب خوبی است. شما آن را می توانید در سایه و به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید. آن کنج از خانه شما که از پنجره فاصله دارد و نور به شکل غیر مستقیم می تابد نیز، محیط مطلوبی است. البته چون نوعی از اگیاه به نور زیاد نیاز دارد، حتما موقع خرید از این موضوع مطمئن شوید.

منبع: ایرنا زندگی

به "گیاهانی که برای محیط های کم نور مناسبند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهانی که برای محیط های کم نور مناسبند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید