گوگل کروم به روز شده؛ حفظ باتری و داده های کاربران

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، گوگل با شناسایی این گونه تبلیغات متوجه شد که در قیاس با 99.9 درصد کل تبلیغات به میزان بیش تری از پهنای باند شبکه یا سی پی یو استفاده می نمایند؛ یعنی در تغییرات جدید به سراغ پرمصرف ترین تبلیغات رفته اند.

گوگل کروم به روز شده؛ حفظ باتری و داده های کاربران

این تغییرات از چند ماه دیگر اعمال می گردد

گوگل کروم در کوشش برای آن که داده های کاربران، توان پردازش و عمر باتری را حفظ کند، در جلوگیری از تبلیغات بد فعال تر شده است. این شرکت مشخصاً به مقابله با تبلیغاتی دست زده است که بد برنامه نویسی شده اند، باعث فشار غیرضروری به شبکه می شوند، یا رمزارز استخراج می نمایند.

استخراج رمزارز به فرایندی گفته می گردد که در آن، رایانه را برای حل مسئله های پیچیده محاسباتی به کار می گیرند تا پول دیجیتالی مثل بیت کوین فراوری نمایند.

چنین استخراجی به مقدار زیادی توان پردازش احتیاج دارد و از همین رو خلاف کاران، برنامه هایی درون برنامه تبلیغات تعبیه می نمایند تا رایانه ای را که این تبلیغات را در معرض تماشا می گذارد، به کار گیرند و حتی گاهی صاحب آن رایانه هم متوجه نمی گردد.

در وب نوشت گوگل آمده است: به تازگی پی برده بودیم که شماری از تبلیغات بی آن که کاربر بداند، میزان نامتناسبی از منابع افزاره ها مثل باتری و داده های شبکه را مصرف می نمایند.

در ادامه این متن اظهار شده است: برای آن که باتری و سرعت اینترنت کاربران مان را حفظ کنیم تا در وب اوقات خوبی داشته باشند، کروم منابع مصرفی تبلیغات نمایشی را محدود خواهد نمود؛ مگر آن که کاربر با آن تبلیغات وارد تراکنش گردد. وقتی تبلیغاتی به حد مصرف خود برسد، صفحه اعلام خطا جای آن را می گیرد و کاربر باخبر می گردد که آن تبلیغات بیش از حد از منابع استفاده نموده است.

گوگل با شناسایی این گونه تبلیغات متوجه شد که در قیاس با 99.9 درصد کل تبلیغات به میزان بیش تری از پهنای باند شبکه یا سی پی یو استفاده می نمایند؛ یعنی در تغییرات جدید به سراغ پرمصرف ترین تبلیغات رفته اند.

به گفته این غول حوزه جست وجوی اینترنتی، این تغییرات از چند ماه دیگر اعمال می گردد تا تبلیغات گران و فراهم سازان ابزار ها وقت داشته باشند با این تغییرات و محدودیت ها هماهنگ شوند. قرار است ویراست پایداری از این فناوری را در ماه اوت در کروم تعبیه نمایند.

این تنها روزآوری گوگل در مرورگر کروم نیست و این شرکت گفت که برای سازمان دادن به نظر کاربران در خصوص پایگاه های اینترنتی، در حال راه اندازی قابلیتی است که به کاربر امکان می دهد با استفاده از نام، برچسب های رنگی یا شکلک ها، به برچسب گذاری گروهی اقدام کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "گوگل کروم به روز شده؛ حفظ باتری و داده های کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل کروم به روز شده؛ حفظ باتری و داده های کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید