نگاهی به دیدنی های زیبای کشور سودان

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سودان با کشورهای مهمی همانند مصر، چاد، اتیوپی، لیبی، اریتره و سودان جنوبی هم مرز است این جمهوری یکی از جمهوری های ارزشمند در آفریقا می باشد که دارای جذابیت های طبیعی و توریستی است و می تواند یکی از مقاصد گردشگری در این قاره باشد. این منطقه به علت برخورداری از کوهستان های مرتفع نیز شناخته شده است یکی از کوه های واقع در این جمهوری دارای 98 متر است این کوه در استان کریما است و از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است. این کوه از مهم ترین محوطه های باستانی است قدمت این محوطه باستانی در این جمهوری به سال 1450 باز می شود و یکی از مهم ترین دیدنی های جمهوری سودان است. با توجه به اهمیت این جمهوری فرعون در دوران خود امپراطوری اش را تا سودان ادامه است به همین دلیل هنوز بخش هایی از آثار باستانی متعلقه به آن دوران در این جمهوری دیده می شوند که ارزش تریخی این منطقه را برای گردشگران بیشتر نموده اند شما علاقه مندان نیز اگر قصد دارید تا بیشتر با پیشینه تاریخی این جمهوری آشنا شوید بهتر است سری به موزه تاریخی سودان بزنید این موزه مجموعه ای از آثار تاریخی را در خود جای داده است بعلاوه محوطه باستانی تومبوس نیز می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار دهد.

نگاهی به دیدنی های زیبای کشور سودان

دیدنی های مهم سودان:

این جمهوری یکی از مهم ترین مکان های دیدنی آفریقا است این کشور مسلمان در طول تاریخ اتفاقات مختلفی را از سر گذرانده است بعلاوه اهمیت جغرافیایی این منطقه و ارتباط آن با کشورهای مهم در آفریقا نیز موجب ارزش بیشتر آن شده است این جمهوری در شمال شرقی آفریقا واقع شده است و با وجود جذابیت های توریستی که در خود جای داده است دارای اهمیت زیادی است.

اهرام مرو:

یکی از مکان های تاریخی مهم که در سفر به سودان می توانید از آن بازدید نمایید اهرام شهر مرو می باشد که در کنار رود نیل واقع شده است و می تواند گردشگران خود را حیرت زده نماید. گردشگران با سفر به شهر مرو می توانند از حدود 200 بنای تاریخی مهم بازدید نمایند و سفر خوبی را سپری نمایند. قدمت اهرام این شهر به حدود 2700 سال پیش باز می گردد که در گذشته در اختیار پادشاهان زیادی بوده است و از آن ها استفاده نموده اند. اهرام این شهر از لحاظ ساختاری و معماری با دیگر اهرامی که در جنوب مصر وجود دارد فرق دارد و از برترین مکان های دیدنی در کشور سودان شناخته می گردد. این هرم های تاریخی برای مردم این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و هر کدام از آن ها به عنوان یک نماد مهم برای مردم سودان شناخته می گردد.

موزه ملی سودان:

اگر علاقه مند به تاریخ کشور سودان هستید موزه ملی این کشور حرف های زیادی از تاریخ خود برای گردشگران دارد و می توانید به این موزه سفر نمایید. برای بازدید از بخش های مختلف این موزه باید هزینه اندکی پرداخت نموده و با پرداخت هزینه وارد این موزه شوید. این مکان مربوط به تاریخ باستان می باشد و عتیقه های زیادی از قرون گذشته به وسیله دولت سودان در آن جمع آوری شده است. اگر قصد سفر به کشور سودان را دارید این موزه ملی گزینه ای مناسبی برای بازدید در طول سفر می باشد که شما با حضور در آن از سفر خود لذت خواهید برد.

پارک ملی سودان:

یکی دیگر از دیدنی های کشور سودان پارک ملی آن می باشد که یک دشت بزرگ بی درخت می باشد و همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشد. اگر قصد سفر به این جمهوری را دارید پارک ملی آن یکی از برترین مکان هایی ست که می توان در طول سفر به آنجا رفت در این مکان دیدنی می توانید میمون های کولوبوس، لک لک های آفریقایی، شیر های کنگو و … را دیدن نمایید. بعلاوه این مکان دیدنی سال های زیادی ست که به یک مکان حفاظت شده تبدیل شده است و نام آن در لیست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

کوه کوچک سودان:

این کوه یکی از کوه های مهم در سودان است ارتفاع این کوه کوچک 98 متر است و در یکی از استان های پر جاذبه این منطقه واقع شده است استان کریما که یکی از استان های پر جاذبه در سودان است با وجود این کوه از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است. جالب است بدانید که از این کوه به عنوان یک محوطه باستانی یاد می گردد که دارای ارزش تاریخی بسیار بالایی است قدمت این محوطه باستانی به سال 1450 باز می گردد و یکی از مهم ترین بناهای تاریخی در این کشور است همانطور که پیش از اشاره شد در دوران امپراطوری فرعون این منطقه از اهمیت زیادی برخوردار بوده است و با وجود جبل بارکال اهمیت آن بیشتر شده است.

جمهوری سودان می تواند شما را با یکی دیگر از منطقه ها پر جاذبه در آفریقا آشنا کند این جمهوری از جهت سیاسی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به علت اهمیت خود در زمان فرعون ارزش تاریخی زیادی دارد و می تواند مورد توجه شما گردشگران و علاقه مندان نیز قرار بگیرد.

منبع: دیجیاتور

به "نگاهی به دیدنی های زیبای کشور سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به دیدنی های زیبای کشور سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید