نخست وزیر تازه نفس راهی اقلیم شد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، ایسنا نوشت: یکی از نمایندگان مجلس عراق امروز (شنبه) اعلام نمود که نخست وزیر مکلف این کشور میخواهد برای آنالیز ساختار دولت خود و اسامی وزیران کرد در دولت، سفری به اقلیم کردستان عراق در آینده ای نزدیک داشته باشد.

نخست وزیر تازه نفس راهی اقلیم شد

به گزارش المعلومه، طه أمین، از نمایندگان مجلس عراق از اتحادیه میهنی کردستان توضیح داد: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق در آینده ای نزدیک به اقلیم کردستان سفر می نماید تا ساختار دولت خود و نیز اسامی پیشنهادی برای تصدی وزارت خانه ها را مورد آنالیز قرار دهد.

این نماینده مجلس عراق با بیان اینکه مجلس این کشور به دولت الکاظمی رأی اعتماد خواهد داد، درخصوص سهمیه گروه های عراقی در تصدی وزارت خانه ها گفت: در دولت جدید 22 وزارت خانه وجود خواهد داشت که سکانداری 11 وزارت خانه را طرف های شیعی برعهده دارند و شش وزارت خانه متعلق به گروه های سنی و پنج وزارت خانه برای کردها است و الکاظمی سه نامزد را برای هر وزارت خانه پیشنهاد داده است.

در همین حال، فیان صبری، رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان امروز از تماس های فشرده میان الکاظمی با رهبران کرد درخصوص مسائل مختلف از جمله کابینه عراق اطلاع داد.

وی عنوان داشت: تفاهم مثبت و عمیقی میان الکاظمی و رهبران کرد وجود دارد و دو طرف از وجود این تفاهم استقبال می نمایند.

صبری به این مساله اشاره نکرد که آیا تکلیف اسامی وزیران کرد در دولت الکاظمی معین شده است یا خیر، به ویژه که بعضی از فراکسیون های شیعه نسبت به ابقای فواد حسین در سمت وزیر دارایی در دولت آینده اعتراض دارند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "نخست وزیر تازه نفس راهی اقلیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر تازه نفس راهی اقلیم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید