نخستین رسانه استرالیا با گوگل قرارداد انتشار محتوا امضا کرد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، گوگل در تازه ترین اقدام برای ناکارآمد نشان دادن قانون استرالیایی، با نخستین رسانه عظیم این کشور قراردادی امضا نموده تا در ازای پرداخت هزینه، اخبار آن را در پلتفرم نیوز شو کیس خود منتشر کند.

نخستین رسانه استرالیا با گوگل قرارداد انتشار محتوا امضا کرد

شرکت سون وست مدیا(Seven West Media) نخستین رسانه عظیم استرالیایی است که با گوگل قرارداد انتشار اخبار در ازای دریافت هزینه امضا نموده است.

قرارداد میان دو شرکت در حالی امضا می گردد که دولت استرالیا سعی دارد با تصویب قانونی در هفته جاری شرکت های فناوری را مجبور کند در ازای انتشار اخبار، هزینه پرداخت نمایند. در این میان گوگل پلتفرم نایوز شو کیس را در این کشور ارائه نموده و سعی دارد با بستن قرارداد با رسانه های مختلف ناکارآمدی قانون را نشان دهد.

رسانه سون وست مدیا در جلسه اعلام درآمد خود فاش کرد محتوا برای پلتفرم نیوز شو کیس گوگل فراهم می نماید. البته شرایط این قرارداد فاش نشده است.

رسانه سون در حالی با گوگل قرارداد امضا نموده که رقبای استرالیایی دیگر آن از جمله نیوز کورپ و ناین انترتینمنت نتوانستند با این شرکت فناوری آمریکایی به توافق برسند و در عوض از تصویب قانون توسط دولت پشتیبانی می نمایند.

تا به امروز فقط رسانه های آنلاین و یک روزنامه محلی با گوگل قرارداد امضا نموده اند تا در ازای انتشار محتوایشان در پلتفرم نیوز شو کیس مبلغی دریافت نمایند.

استرالیا نخستین کشوری است که سعی دارد با تصویب قانونی شرکت های فناوری از جمله گوگل و فیس بوک را وادار کند در ازای انتشار اخبار رسانه های محلی، به آنها هزینه پرداخت نمایند. اما فیس بوک و گوگل با استفاده از روش های مختلف از جمله لابی گری و حتی تهدید سعی در جلوگیری از تصویب آن داشته اند.

حتی گوگل تهدید نموده بود در صورت تصویب قانون، قابلیت جستجو در استرالیا را مسدود خواهد نمود و آن را ناکارآمد خواند. اما در نهایت این شرکت فناوری تصمیم گرفت با ارائه پلتفرم نیوزشوکیس با بعضی از رسانه ها قراردادی امضا و محتوای آنها را در ازای پرداخت مبلغی منتشر کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "نخستین رسانه استرالیا با گوگل قرارداد انتشار محتوا امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین رسانه استرالیا با گوگل قرارداد انتشار محتوا امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید