متخصص بیهوشی: شرایط جسمانی میناوند حاد و نگران کننده است

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، متخصص بیهوشی گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم (دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و بخاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته نهاده شد.

متخصص بیهوشی: شرایط جسمانی میناوند حاد و نگران کننده است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ افراگرافیک، امیر حسین لطفی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه و رییس دپارتمان مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های خصوصی تهران با اشاره به وضیعت عمومی مهرداد میناوند فوتبالیست خوب کشورمان از مردم و علاقمندان خواست برای بهبود حال وی دعا کنند.

لطفی گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم (دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و بخاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته نهاده شد.

پزشک معالج میناوند در ادامه اضافه نمود: متاسفانه به دلیل مراجعه دیر هنگام، ریه ایشان تا هشتاد درصد درگیری دو طرفه ناشی از ویروس کرونا داشت چندان که مجبور شدیم نام برده را بیهوش و سپس تحت مداوای پیشرفته قرار دهیم. دکتر لطفی ادامه داد: متاسفانه ایشان زمانی به بیمارستان مراجعه نمود که در فاز طوفان التهابی ناشی از کووید19 بود. به همین خاطر بیمار سریعاً به آی سی یو منتقل و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد.

وی در مورد اقدامات درمانی برای میناوند گفت: بر اساس دستور العمل های علمی و کشوری تمام اقدامات پیشرفته درمانی و دارویی در حال اجرا است. میناوند برای همه ما یک سرمایه ملی است و همه کوشش خواهیم کرد برای سلامتی ایشان و شادی دل مردم همه اقدامات لازم را انجام دهیم.

فاطمی اضافه نمود: با توجه به وضیعت درگیری شدید ریه ها، امروز برای بیمار تراکئوستومی (باز کردن مجرای نای) انجام و بوسیله برنکوسکوپی، هر دو ریه ایشان شستشو داده شد. خوشبختانه پس از این اقدام اکسیژن خون تا حدودی بالا آمد.

این متخصص بیهوشی گفت: شرایط فعلی میناوند فاز حاد و نگران کننده است و من از مردم و علاقمندان به ایشان می خواهم دعا های ناب و انرژی های مثبت خود را به یاری تیم درمان و ایشان روانه کنند. مسلماً با امیدواری کارمان را ادامه می دهیم تا مانع از آن شویم شرایط وخیم تر گردد. وی همچنین در ادامه داد: خوشبختانه هیچگونه کمبود دارویی یا امکانات و تجهیزاتی وجود ندارد و مردم خوب کشورمان مطمئن باشند تیم درمانی میناوند علی رغم اینکه او از بیماری زمینه ای و چاقی هم رنج می برد از تمامی امکانات برای درمان او برخوردارند.

فاطمی در انتها از اینکه مجدداً کرونا در کشورمان علی رغم کوشش شبانه روزی مدافعان سلامت در حال اوج گیری است ابراز نگرانی کرد و اضافه نمود:من عمیقاً از مردم و عزیزانی که این ملت به آن ها علاقمندند تقاضا می کنم در مقابله و مبارزه با کرونا تا ریشه کنی و کنترل بیماری هرگز کوتاه نیایند، ماسک بزنند، دست های خود را دایم بشویند، فاصله اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند، دورهمی ها را تا زمان کنترل کرونا به تعویق بیاندازند، مسافرت نروند و به محض آنکه علایمی در خود دیدند که مشکوک تلقی می گردد به پزشک خود مراجعه نموده تا مبادا در روال درمانی وقفه و دیرکرد ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "متخصص بیهوشی: شرایط جسمانی میناوند حاد و نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متخصص بیهوشی: شرایط جسمانی میناوند حاد و نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید