زارع پور: علت کندی اینترنت ثابت، عدم توسعه زیرساخت هاست، پیگیری ویژه اینترنت پرسرعت از طریق دولت سیزدهم

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال درباره سرعت اینترنت گفت: ما قبول داریم که در اینترنت ثابت مشکل داریم زیرا زیرساخت های ارتباطات ثابت در گذشته به میزان مناسب و همگام با ارتباط همراه توسعه پیدا نکرده است.

زارع پور: علت کندی اینترنت ثابت، عدم توسعه زیرساخت هاست، پیگیری ویژه اینترنت پرسرعت از طریق دولت سیزدهم

به گزارش گروه علم و پیشرفت وبلاگ افراگرافیک به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در بازدید از دفتر اپلیکیشن فرهنگی طاقچه با اشاره به اینکه امروزه فضای مجازی زندگی بشر را دگرگون کرده است، اظهار کرد: امروزه فناوری اطلاعات با فرهنگ، سیاست و اقتصاد عجین شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین تاثیر فناوری اطلاعات در حوزه فرهنگ است، شرح داد: جذابیت، سرعت بالا و گسترده انتشار محتوا در فضای مجازی یک فرصت برای حوزه فرهنگ است تا با استفاده از این قابلیتها اثر بخشی اقدامات فرهنگی بیشتر شود.

وی بر ضرورت حمایت از رسانه های دیجیتال در کشور به عنوان یک فرصت تاکید کرد و اضافه کرد: امروز به مناسب هفته کتاب ، به یکی از پلتفرمهای دیجیتالی ترویج کتاب و کتابخوانی آمدیم تا هم به دوستان خداقوت بگوییم و هم بر اهمیت این ابزارهای نو در ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی کشور عزیزمان تاکید کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که این پلتفرمها بتوانند سرانه مطالعه در کشور را به نحو چشمگیری افزایش دهند و شرح داد : نگاه ما در دولت سیزدهم این است که فناوری اطلاعات فرصتی است که باید حداکثر استفاده از آن برای رفاه مردم و بهبود فرآیندها صورت بگیرد تا طعم شیرین زندگی فناورانه پایه را به مردم بچشانیم.

وی در جواب سوالی درباره سرعت اینترنت گفت: ما قبول داریم که در اینترنت ثابت مشکل داریم زیرا زیرساخت های ارتباطات ثابت در گذشته به اندازه مناسب و همگام با ارتباط همراه توسعه پیدا نکرده است. وی اضافه کرد که دولت سیزدهم بنا دارد توسعه ارتباطات ثابت پرسرعت را در کشور به صورت ویژه دنبال کند و پروژه فیبرنوری منازل در اولویت برنامه های این وزارتخانه است.

در این بازدید، زارع پور از بخشهای مختلف این اپلیکیشن فرهنگی بازدید کرد و با مدیران بخشهای مختلف آن مصاحبه کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "زارع پور: علت کندی اینترنت ثابت، عدم توسعه زیرساخت هاست، پیگیری ویژه اینترنت پرسرعت از طریق دولت سیزدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور: علت کندی اینترنت ثابت، عدم توسعه زیرساخت هاست، پیگیری ویژه اینترنت پرسرعت از طریق دولت سیزدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید