خبرنگاران تعطیلی واحدهای صنفی البرز تمدید شد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، کرج - خبرنگاران - رییس اتاق اصناف البرز از تمدید تعطیلی واحدهای صنفی این استان طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونا خبرداد.

خبرنگاران تعطیلی واحدهای صنفی البرز تمدید شد

بهروز حصاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ افراگرافیک گفت که طبق اعلام رسمی ستاد مبارزه با کرونا استان البرز، واحد های صنفی غیرضرور این استان تا اطلاع بعدی تعطیل هستند و اجازه فعالیت به آن ها داده نمی شود.

وی اضافه کرد: تا به امروز بیش از 98 درصد صنوف همکاری لازم را داشتند و نسبت به بستن واحد صنفی خود اقدام کردند و تعدادی نیز همچنان اقدام به فعالیت می کنند که درصورت ادامه با آن ها برخورد می شود.

حصاری خاطرنشان کرد: واحد های صنفی نانوایی ، سوپر مارکت ، میوه فروشان ، کالاهای پزشکی ، لبنیات و داروخانه ها صرفا اجازه فعالیت طی این مدت را دارند.

وی تاکید کرد: بقیه صنوف اجازه فعالیت تا تاریخ مذکور را ندارند و تا کنترل اوضاع ویروس کرونا برابر قانون با از هرگونه فعالیت صنفی خودداری کنند.

وی گفت: اجرای طرح های تشدید بازرسی از واحدهای صنفی ، شناسایی عوامل احتکار یا فاچاق مواد شوینده و بهداشتی ، شناسایی و پلمپ کارگاه های تولید الکل تقلبی و فاقد مجوز، از جمله اقداماتی بود که در آغاز طرح مبارزه با شیوع کرونا توسط اتاق اصناف مرکز استان البرز ، اتحادیه های صنفی تحت پوشش و واحد بازرسی و نظارت اصناف کرج به اجرا در آمد .

بیش از 120 هزار واحد صنفی خدماتی،تولیدی و توزیعی در استان البرز فعالیت می کنند.

تا به امروز تست کرونای یک هزار و 558 نفر در استان البرز مثبت شده که 149 نفر از این افراد فوت کرده اند ضمن آنکه 29 مرگ مشکوک نیز در این استان ثبت شده است.

اکنون 450 بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.

استان البرز در راستا مسافران 14 استان کشور قرار گرفته است.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به 199 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تعطیلی واحدهای صنفی البرز تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعطیلی واحدهای صنفی البرز تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید