تیگوان، کوپه می گردد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، نسل جدید خودروی تیگوان برای عرضه در چین رونمایی شد.

تیگوان، کوپه می گردد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از سایت اتوکار، خودروسازی مشهور آلمانی فولکس واگن از نمونه ایکس خودروی تیگوان رونمایی کرد که قرار است از اواخر سال جاری برای عرضه در بازار چین فراوری گردد. این محصول که در قالب خودروهای کوپه ساخته خواهد شد دارای زمینه هایی از طراحی به کار رفته در خودروی شاسی بلند شرکت لامبورگینی است و از چراغ های کشیده تری در مقایسه با پلتفرم قبلیتیگوان برخوردار خواهد بود.

در حال حاضر قرار است این ورژن تیگوان تنها در چین عرضه گردد اما احتمال عرضه گسترده تر آن در دیگر کشورها نیز وجود دارد. این محصول در کارخانه مشترک فولکس واگن با خودروسازی چینی فاو فراوری خواهد شد تا به تحقق هدف این خودروساز آلمانی در عظیم ترین برند خودرویی خارجی چین یاری کند. فولکس واگن تنها در سال 2017 در بازار چین 3.2 میلیون خودرو فروخت که معادل 13 درصد کل بازار خودروی آن سال این کشور بود.

اگر چه طراحی بخش جلوی محصول در مقایسه با پلتفرم قبلی تغییر محسوسی نکرده است اما در نمای عقب شاهد تغییرات محسوسی بوده ایم و سعی شده است تا با بهره گیری از چراغ های عقب به هم پیوسته، ظاهری مدرن به خودرو داده گردد.

سقف خودرو نیز دارای شباهت های زیادی با سقف خودروی آیودی کیو فایو است. موتور دو لیتری چهار سیلندری این خودرو همانی است که در مدل های قبلی تیگوان نیز از آن استفاده شده بود.

چین عظیم ترین بازار مصرفی خودروهای فولکس واگن در دنیا محسوب می گردد و حدود نیمی از فروش دنیای این برند در بازار چین رقم می خورد. تخمین زده م گردد هر 10 ثانیه یک محصول فولکس واگن در چین به فروش می رسد و با توجه به تمایل بالای مصرف کنندگان چینی برای خرید خودروهای شسی بلند، فولکس واگن و دیگر خودروسازها در حال تمرکز روی توسعه این دست از محصولات خود به ویژه در بازار چین هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تیگوان، کوپه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیگوان، کوپه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید