بنزین 1400 گران می شود ؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، خبرنگاران : معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به قیمت حامل های انرژی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.

بنزین 1400 گران می شود ؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از خبرآنلاین،خرداد ماه سال جاری امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره حقوق سربازان توضیج داده بود: حقوق سربازان طبق قانون بودجه باید 20 درصد اضافه می شد که این میزان در فروردین ماه اعمال شد.رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح شرح داد: ستاد کل نیروهای مسلح از اول خرداد علاوه بر 20 درصد، مبلغ 80 هزار تومان به حقوق تمام سربازان اضافه کرد.وی گفت: با این افزایش حقوق حداقل حقوق سربازان 340 هزار تومان و حداکثر بیش از یک میلیون تومان شده است.

بر اساس اعلام معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، با توجه به افزایش صد دردی حقوق سربازان دریافتی آنان حداقل به 680 هزار تومان خواهد رسید و رقم حداکثری بالاتر از دو میلیون تومان خواهد بود.

افزایش 25 درصدی حقوق

سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در لایحه بودجه سال آینده حقوق و دستمزد کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران 25 درصد افزایش یافته است و متناسب سازی حقوق و دستمزد همچنان ادامه خواهد یافت.

وی گفت: حداقل حقوق 3 میلیون و 500 هزار تومان مشخص شده و حقوق زیر 4 میلیون تومان از اقتصادیات معاف است.

پورمحمدی ادامه داد: دولت به جز یارانه ها در زمینه معیشت، ساخت مسکن برای محرومان، بیمه تکمیلی ایثارگران و بیمه سلامت برای حدود 30 میلیون نفر را برای سال آینده در نظر گرفته است، اما این ها کافی نیست و به جز بودجه دولت برنامه های ویژه ای برای حمایت از اقشار محروم جامعه دارد.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: در بودجه دستمزد و حقوق رشد 25 درصدی دارد، اما دولت با همکاری مجلس و اختصاص منابع جداگانه روش های دیگری برای حمایت از دهک های پایین جامعه دارد.

وی اضافه کرد: 16 هزار میلیارد تومان درلایحه بودجه سال آینده برای حذف فقر مطلق در نظر گرفته شده است که از طریق سازمان هدفمندسازی یارانه ها پرداخت می شود.پورمحمدی ادامه داد: از موضوعات مهم برای سال آینده مسکن است که دولت به جز برنامه های سازمان برنامه و بودجه اختیارات ویژه ای به وزیر راه و شهرسازی برای استفاده از دارایی های خود در این زمینه داده است.

وی درباره قیمت حامل های انرژی گفت: در لایحه بودجه سال آینده هیچ گونه افزایش قیمتی برای این فرآورده ها پیش بینی نشده است.

جزییات استخدام نیروی جدید در حوزه بهداشت و درمان

او اضافه کرد: کل منابع و مصارف حوزه آب و برق به خودشان واگذار و فقط حامل های انرژی به عنوان منابع در آمدی در نظر گرفته شده و هزینه های آن جز به جز مشخص است.پورمحمدی گفت: دولت در لایحه بودجه منابع وزارت بهداشت را به 88 هزار میلیارد تومان افزایش داده است و سال آینده 10 هزار تخت و 60 بیمارستان به بخش بهداشت و درمان کشور اضافه کرده می شود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: 53 هزار نفر نیز وارد حوزه بهداشت و درمان می شوند و تمهیدات لازم برای کادر درمانی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: برای حمایت از کسب وکار در شرایط کرونا و تولید و واردات واکسن نیز منابع خوبی در نظر گرفته شده است.او اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه از سال 97 آغاز و از قوی ترین برنامه ها و بهترین کارشناسان در این زمینه استفاده شده است، اما یارانه های پنهان کشور ظرفیت اصلاح ساختار را ندارد و ممکن است آسیب فرآوان ببیند.

وی گفت: در زمینه در آمدهای پایدار اقتصادیاتی و فروش اموال دولت کار بزرگی در حال انجام است و برنامه کاداست در زمینه اراضی، جنگل ها و دارایی های دولت سال آینده نهایی می شود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه گفت: از محل فروش نفت 199 هزار میلیارد تومان منابع برای بودجه سال آینده پیش بینی شده است.وی ادامه داد: وزیر نفت گفته است می تواند 200 هزار میلیارد تومان منابع حاصل از فروش نفت را تامین کند.

پورمحمدی گفت: بنگاه های دولتی باید در اختیار مردم قرار گیرد و اکنون بهترین زمان برای اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی است که هم بخش خصوصی فعال شود و هم دولت کسری منابع را جبران کند و سراغ پول پرقدرت نرود.

معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: سال جاری حدود 40 هزار میلیاردتومان واگذاری شرکت ها داشته ایم.وی گفت: برای کمک به تولید و اشتغال نیاز به ایجاد زیرساخت ها و اتمام طرح های نیمه کاره داریم و در این زمینه منابعی در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است تا تعداد زیادی از کارهای نیمه تمام به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: در زمینه شبکه ریلی تکمیل راه آهن بستان آباد - تبریز به طول 40 کیلومتر، یزد - اقلید 270 کیلومتر، همدان - سنجدی 151 کیلومتر، رشت - کاسپین 40 کیلومتر، میانه - اردبیل 175 کیلومتر، چابهار - زاهدان 290 کیلومتر، سفیددشت - شهرکرد 90 کیلومتر، خط دوم تهران - پیشوا 52 کیلومتر، قزوین - زنجان 151 کیلومتر و خط دوم بافت زرین شهر به طول 216 کیلومتر برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "بنزین 1400 گران می شود ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنزین 1400 گران می شود ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید