بمب حیرت انگیزی که انسان های باستانی در کالیفرنیای امروزی منفجر کردند ، از بین رفتن حیات منطقه برای 1000 سال

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، انسان های باستان برای 1000 سال کالیفرنیا را به بیابانی غیرقابل سکونت تبدیل کردند. به گفته دانشمندان آتش سوزی با عامل انسانی، مانند یک بمب عمل نموده است.

بمب حیرت انگیزی که انسان های باستانی در کالیفرنیای امروزی منفجر کردند ، از بین رفتن حیات منطقه برای 1000 سال

به گزارش وبلاگ افراگرافیک و به نقل از سان، دانشمندان بر این باورند که انسان های عصر یخبندان احتمالا آتش سوزی هایی را به راه انداختند که در نهایت سرزمینشان را به جایی غیرقابل سکونت برای گونه های مختلف حیات بدل کرد.

آثار زغال چوب از آتش سوزی های باستانی و فسیل های جمع آوری شده از چاله های قیر La Brea در یک سایت تحقیقات دیرینه شناسی در لس آنجلس کالیفرنیا، نشان دهنده هم زمانی این آتش سوزی ها با از بین رفتن حیوانات در این منطقه است.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله Science، در اواخر دوران پلیستوسن یخچال ها آغاز به عقب نشینی کردند، یعنی از 2.6 میلیون تا 11700 سال پیش. دانشمندان استخوان های بسیاری از پستانداران بزرگ منطقه مانند شیرها، کایوت ها، گرگ ها، تنبل ها، اسب ها، شترها و حیوانات منقرض شده مانند اسمایلودون، گاومیش کوهان دار باستانی و مگافون را برای مشخص زمان مرگ دقیقشان تجزیه و تحلیل کردند.

سطوح زیادی از آثار زغال سنگ کشف شده در لایه های رسوبی چاله های قیر La Brea در همان دوره زمانی به دانشمندان علت خوبی برای این باور می دهد که آتش سوزی ها به وسیله انسان ها ایجاد شده است. آن ها معتقدند که معمولا انسان ها فقط قادر به این نوع تخریب شدید هستند. به گفته دانشمندان، این تخریب تا هزار سال این منطقه را غیر قابل زیست کرد.

اف. رابین اوکیف، نویسنده ارشد این مطالعه، زیست شناس در دانشگاه مارشال در ویرجینیای غربی گفت: آتش سوزی هایی مانند این، تقریبا شبیه یک بمب عمل می نماید. این منطقه برای 1000 سال مانند یک زمین بایر بود.

بیشتر بخوانید:

  • تصاویر | این سیتروئنِ کمپر نو یاد ژیان را برای مان زنده می نماید!

این تحقیق شامل تاریخ گذاری رادیوکربن روی فسیل ها برای مشخص دقیق زمان مرگ حیوانات و سپس مقایسه آن با داده های رسوبات گرده موجود از دریاچه السینور، در جنوب شرقی لس آنجلس بود رسوبات گرده بعلاوه نشان داد که چه زمانی حیات گیاهی در این منطقه وجود داشته است. محققان مطمئن نیستند که این آتش سوزی با عامل انسانی، عمدی بوده یا در اثر تصادف رخ داده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بمب حیرت انگیزی که انسان های باستانی در کالیفرنیای امروزی منفجر کردند ، از بین رفتن حیات منطقه برای 1000 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب حیرت انگیزی که انسان های باستانی در کالیفرنیای امروزی منفجر کردند ، از بین رفتن حیات منطقه برای 1000 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید