باز هم زلزله و دلهره در بندر گناوه

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، خبرنگاران/بوشهر چند ساعت پیش زلزله ای به بزرگی 5.2 ریشتر، مرز استان های بوشهر و فارس و حوالی بندر گناوه را لرزاند. زلزله ای که پس از روزها هنوز هم بندرنشینان را رها نکرده و خواب آنان را به آشفتگی کشانده است...

باز هم زلزله و دلهره در بندر گناوه

اولین بار روز 29 فروردین ماه بود که زلزله 5.9 ریشتری بیش از 23 روستای شهرستان گناوه واقع در استان بوشهر را تحت تاثیر قرار داد، از تاج ملکی تا گُمارون و محمدصالحی و شول و کُلر؛ شدت زلزله آخر فروردین تا جایی بود که استان های همجوار خوزستان، فارس و کهگیلویه و بویراحمد را هم لرزاند.

زلزله عصر امروز امّا در شهرستان های دیلم و گناوه و دشتستان هم احساس شده و به گفته مدیرکل بحران استانداری بوشهر ترک های ریزی در تعدادی از ساختمان ها و بعلاوه مواردی از ریزش دیوار گزارش شده و خوشبختانه خسارت جانی نداشته است.

گروه های ارزیاب به محل وقوع زلزله رفتند

جهانگیر دهقانی بعلاوه از اعزام گروه های ارزیاب به محل وقوع زلزله در استان های بوشهر و فارس خبر داده و اسم کرد: فرمانداری و هلال احمر به سرعت برای آنالیز اندازه خسارت های احتمالی وارد عمل شده اند.

به گفته غلامرضا مهرجو، فرماندار گناوه، مرکز این زلزله روستاهای شول و کلر بوده و گروه های ارزیابی برای آنالیز آسیب ها به منطقه ها زلزله زده اعزام شده اند.

شروع دوباره روزهای پر اضطراب گناوه

در روزهای بعد از زلزله 29 فروردین 1400 گناوه صدها بار لرزیده است گویی بر روی گسل قرار گرفته، پس لرزه هایی با قدرت و شدت کم و زیاد و اعماق مختلف زمین که خواب مردم گناوه را آشفته نموده و آسایش آنان را گرفته؛ تا امروز که دوباره زلزله 5.2 ریشتری بر سر این مردم آوار شد تا روزهای پردلهره دیگری را بگذرانند.

در زلزله اخیر حتی منازل نوساز واقع در محلات قدیمی گناوه و یا بافت نو و نوساز هم دچار خسارت هایی شده اند. با اینکه خسارت های زلزله ها شدید نبوده اما ترس و هراس به دل مردم انداخته تا جایی که شب ها نمی توانند با آرامش و به دور از دلهره ساعتی را در خانه بیاسایند.

گزارشی مبنی بر خسارت به روستاییان نداشته ایم

فرماندار گناوه با بیان اینکه زلزله 5 ریشتری تا کنون خسارتی نداشته، گفت: زمین لرزه 5 ریشتری عصر آدینه تا به امروز خسارتی در بر نداشته، به محض وقوع زلزله با دهیاران و شوراهای روستاها تماس گرفته و به آنان اعلام شد در صورت بروز خسارات اعلام نمایند.

به گفته غلامرضا مهرجو بخشدار مرکزی و تیم امداد و نجات هلال احمر به منظور آنالیز های بیشتر به منطقه ها روستایی اعزام شدند و خوشبختانه تا به امروز گزارشی مبنی بر خسارت به روستاییان ارسال نشده است.

وی می گوید کارشناسان اعلام نموده اند پس لرزه های گناوه در ادامه زمین لرزه 5.9 ریشتری 29 فروردین ماه یک امر طبیعی است ولی مردم از تداوم آن دل نگران هستند.

اعزام کارشناسان بنیاد مسکن به منطقه ها زلزله زده

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، دقایقی پس از وقوع زمین لرزه 5.2 ریشتری در شهرستانهای گناوه و دیلم، کارشناسان بنیاد مسکن به منظور آنالیز اندازه خسارت های احتمالی به منطقه ها زلزله زده در این دو شهرستان اعزام شده اند.

گفته می گردد زلزله 5.2 ریشتری عصر آدینه 31 اردیبهشت 1400 در عمق 10 کیلومتری زمین و در ساعت 16:22 بعدازظهر اتفاق افتاده و شدت زمین لرزه در 4 نقطه از شهرستان گناوه بیشتر بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باز هم زلزله و دلهره در بندر گناوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم زلزله و دلهره در بندر گناوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید