بارش ها 9 درصد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، تهران (پانا) - گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران نشان می دهد میزان بارندگی های کشور از ابتدای مهر تا پانزدهم آذرماه امسال به 55.4 میلی متر رسیده است.

بارش ها 9 درصد افزایش یافت

به گزارش وزارت نیرو، بر اساس آمار دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب ایران، متوسط ارتفاع بارندگی های کشور در این مدت 55.4 میلی متر بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50.7 میلی متر، میانگین 11 ساله 53.2 میلی متر و بلند مدت (52 ساله) نیز 44.4 میلی متر بوده است.

میزان بارش ها در کشور از ابتدای سال آبی تا 15 آذرماه سال جاری نسبت به میانگین بلند مدت (52 ساله) در حالی افزایش 25 درصدی را نشان می دهد که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

بنا بر این گزارش، بیشترین ارتفاع بارندگی های سال جاری با 112.3 میلی متر مربوط به حوضه آبریز دریای خزر بوده و کمترین آن با 9 میلی متر بارندگی مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق است.

با تداوم و شدت دریافت بارش های پاییزی در این مدت همچنین ارتفاع بارندگی ها در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان 92 میلی متر، قره قوم 28.5 میلی متر و فلات مرکزی 28.3 میلی متر بوده است.

بر اساس این آمار، میزان بارش حوضه آبریز دریاچه ارومیه در حالی 111.1 میلی متر بوده که نسبت به میانگین 11 ساله 31 درصد و نسبت به میانگین بلندمدت 52 ساله 47 درصد افزایش را نشان می دهد.

این گزارش می افزاید، دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه، فلات مرکزی، مرزی شرقی و قره قوم 6 حوضه اصلی آبریز منابع آب ایران هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بارش ها 9 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش ها 9 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید