باد به انتشار سریع تر ویروس کرونا یاری می نماید

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که وقتی شخصی در فضای بیرون سرفه می نماید، اگر باد در همان جهت سرفه بوزد، ممکن است ذرات ویروس کرونا را سریع تر و تا مسافت بیشتری نسبت به شرایط آرام جوّی پخش کند.

باد به انتشار سریع تر ویروس کرونا یاری می نماید

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، متخصصان موسسه تکنولوژی بمبئی هند آزمایشاتی انجام دادند که نشان داد حتی نسیم ملایمی با سرعتی در حدود 8 کیلومتر در ساعت می تواند پخش ذرات ناشی از سرفه را افزایش دهد که در این صورت فاصله اجتماعی را از یک تا دو متر به تقریبا دو تا سه متر، بسته به قدرت سرفه بیشتر می نماید.

آمیت آگراوال، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: این مطالعه از این جهت اهمیت دارد که به خطر افزایش عفونتی اشاره دارد که سرفه هم جهت با باد ایجاد می نماید.

بر اساس نتایج به دست آمده، توصیه می کنیم که در فضای بیرون به خصوص در صورت وزش باد از ماسک بهره ببرید.

با ادامه انتشار سویه دلتا در سراسر ایالات متحده آمریکا، مراکز پیشگیری و کنترل بیماری ها توصیه نموده اند که حتی افراد واکسینه شده در فضاهای داخلی ماسک بزنند تا از قرار گرفتن در معرض ویروس و انتقال آن جلوگیری گردد.

به گزارش ایندیپندنت، راهکارهای دیگری مانند سرفه کردن در آرنج یا برگرداندن سر هنگام سرفه هنوز هم در فضاهای بیرون باید رعایت گردد تا انتقال ویروس کاهش یابد. با این حال، راهکارها در خصوص این که مردم در فضای بیرون دقیقا چه نکاتی را باید رعایت نمایند هنوز چندان واضح نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باد به انتشار سریع تر ویروس کرونا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باد به انتشار سریع تر ویروس کرونا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید