4 درس اساسی برای سلامت روان که همه باید بدانند

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، در کار من به عنوان یک روانشناس بالینی، از طرف مردم دو هدف اساسی وجود داشت که بیشتر از همه آنها را شنیدم: یکی اینکه من می خواهم وزن کم کنم و ذیگری اینکه می خواهم پس انداز کنم اما در حدود یک سال گذشته، من شاهد تغییر بزرگی بوده ام. من شنیده ام مسائل دیگری از قبیل مغز من را متمرکز کن ، زندگی ام را ساده کن، بیشتر مراقبه کن و بیشتر مراقب باش هم به خواسته های افراد افزوده شده است که قابل تامل است. من فکر می کنم این بسیار حائز اهمیت است گویی اغلب در حال تحول، رها کردن مسائل قدیمی و مراقبت از ذهن هستند که معمولاً به عنوان اهداف ارزشمند در سلامت روان نام برده می شوند.

4 درس اساسی برای سلامت روان که همه باید بدانند

و اگر بروزرسانی ذهن و سلامت روان شما برای سال 2020 در لیست کارهایتان واقع شده است، این درس های اصلی که من در طول دوران حرفه ای آموخته ام می تواند به شما در پیشرفت در سال جدید و فراتر از آن یاری کند.

درس شماره 1: می توانید سلامت روان خود را به تنهایی بهبود بخشید

درمان فوق العاده است و اگر به آن احتیاج دارید، باید یاری بگیرید.

اما به طور واقعی، بیشتر افراد تنها در صورت خوش شانس بودن می توانند هفته ای یکبار و هر هفته دو بار به سراغ درمان و درمانگر بروند. پس اگر می خواهید خودسازی را در اولویت قرار دهید اما نمی توانید هر هفته چندین ساعت را صرف صحبت کردن در خصوص احساسات خود کنید، چه کاری انجام می دهید؟

خوشبختانه، دو روش فوق العاده مؤثر وجود دارد که می توانید به تنهایی انجام دهید تا احساس موضوع بیشتری داشته باشید و خود را بهتر بشناسید.

اولین مورد نوشتن روزانه است. سعی کنید هر روز این کار را انجام دهید. اگر بخواهید فقط می توانید خود را با نوشتن تخلیه کنید. شما همچنین می توانید با یک هدف خاص بنویسید، مانند بازگو کردن زندگی خود از کودکی تا عظیمسالی، یا به دنبال چیزهایی باشید که ممکن است احتیاج به حفر عمیق تر داشته باشند. از نوشتن به صورت آگاهانه و بدون هیچگونه چارچوب های نگارشی دوری کنید تا احساس راحتی داشته باشید. فقط همه را روی صفحه کاغذ قرار دهید و تعجب خواهید کرد که فقط با نوشتن آن می توانید به وسیله چه راه هایی روی آن کار کنید.

تمرین دوم نفس کشیدن است. شما به احتمال زیاد از ارتباط ذهن و بدن اطلاع دارید اما بیشتر مردم نمی دانند چگونه آن را تقویت نمایند یا به آن دسترسی پیدا نمایند. نفس کشیدن شاید نکته ساده و پیش پا افتاده ای به نظر برسد اما بسیار تاثیر گذار است بنابراین سعی کنید روش درست تنفس را کاملا صحیح یاد بگیرید و در مواقع حمله تشویش و اضطراب نفس عمیق بکشید تا حالتان فورا رو به بهبودی برود.

درس شماره 2: راستا به همان اندازه نتیجه مهم است

هنگامی که شما یک هدف یا برنامه را برای خود معین می کنید، طبیعی است که روی نتیجه یا چیزهایی که امیدوارید به آن برسید تمرکز کنید اما این که چطور می خواهید به آنجا برسید هم همانقدر مهم است که نتیجه اش می تواند مهم باشد.

بیایید در نظر بگیریم که شما می خواهید بدن خود را در سال 2020 دوست داشته باشید. برای تحقق این امر به چیزی بیش از یک یادداشت با تأیید در آینه خود احتیاج دارید. اگرچه این موارد کوچک می تواند یاری کند اما در واقع رسیدن به هسته اصلی مسئله برای تغییر واقعی لازم است.

چگونه کار لازم برای ایجاد آن تغییر را انجام می دهید؟ برای موفقیت و دستیابی به اهداف تان، این چیزی است که شما باید روی آن تمرکز کنید. نوشتن روزانه، نفس کشیدن صحیح، مراقبه و ذهن آگاهی که همه با هم می توانند به شما در درک این مسئله یاری نمایند.

درس شماره 3: عشق به خود برای سلامت روان کافی نیست

افراد زیادی به عنوان یک هدف عشق به خود را در نظر دارند و این عالی است اما این برای زندگی واقعی شما چه معنی دارد؟ معمولاً به این معناست که شما واقعاً می خواهید اعتماد به نفس بهتری داشته باشید یا بدانید که تا زمانی که خودتان را دوست نداشته باشید نمی توانید به شخص دیگری عشق بورزید. اینها کلمات عظیم و پرمعنایی هستند اما وقتی به سراغ آن می روید، با این که می خواهید خود را بیشتر دوست داشته باشید باید واقعاً منظور خود را تجزیه و تحلیل کنید و کاملا درکش کنید بعد اقدام نمایید.

مثالی در اینجا وجود دارد: شاید به شما گفته شده که از خودتان ناراضی هستید و زیاد تعریف های دیگران از خودتان را نمی پذیرید. شما این را در خصوص خودتان می دانید. بنابراین، اولین قدم شما به سمت عشق به خودتان باید این باشد که وقتی احساس زیبایی یا باهوش می کنید، آغاز به پذیرش تعارف ها کنید.

درس شماره 4: بیشتر مردم سوء مراقبت از خود را با مراقبت اشتباه می گیرند

مراقبت از خود یک هدف مشترک بین آدمیان و به خصوص هدف معین شده در سال جدید از طرف مردم است و معمولاً تصویر رفتن به یک قرار دیدار را به یادمان می آورد: ماساژ، پدیکور، رسیدگی به صورت و غیره. درست است که این موارد می تواند به شما یاری کند احساس مراقبت از خود داشته باشید اما در دنیای امروز، به مراقبت های دیگری بیشتر از رسیدن به ظاهرتان احتیاج دارید.

مراقبت از خود همچنین می تواند لیست کارهایی باشد که دوست دارید انجام دهید یا به بچه های خود اجازه دهید دو شب پشت سر هم پیتزا بخورند تا بتوانید کاری را انجام دهید که واقعاً می خواهید انجامش دهید. من مادران زیادی را می بینم که در زمینه سلامت روان فعالیت می نمایند و متخصصان پر مشغله ای که حق دارند از وظایف و مسئولیت های همیشگی شان عقب نشینی نمایند زیرا بار کاری زیادی را برعهده دارند و اصولا مجبور می شوند کارهایشان را اولویت بندی نمایند. برخی اوقات، حتی ممکن است از بسیاری از تعهدات تان برای جلوگیری از آنچه واقعاً احتیاج دارید چشم پوشی کنید.

گاهی شما خود را در احتیاجهای دیگران غوطه ور می کنید بنابراین لازم نمی بینید احتیاجهای روحی و جسمی خودتان را برآورده کنید.

فکر می کنید باید خودتان همه کارها را انجام دهید زیرا اگر این کار را نکنید، درست انجام نمی گردد. اما نباید این نکته را فراموش کنید. خود مراقبتی یعنی اینکه به خود اجازه ندهید که قربانی شوید اجازه ندهید خواسته هایتان قربانی شوند. برخی اوقات، شما مجبور هستید چیزهای دیگر را رها کنید تا بتوانید وقت خود را برای رفتن به استادیوم، مدیتیشن و یا آرام نشستن به مدت 30 دقیقه بگذرانید. زیرا بدون آن لحظات کوچک که برای کس دیگری نیست، شما واقعاً نمی توانید از خود به درستی مراقبت کنید.

منبع:

shape

منبع: هفت گنج

به "4 درس اساسی برای سلامت روان که همه باید بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 درس اساسی برای سلامت روان که همه باید بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید