نیرو های جمهوری آذربایجان کنترل نوار مرزی با ایران را بر عهده گرفتند

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، رئیس جمهور آذربایجان، با اعلام تصرف 20 روستا و ناحیه در امتداد مرز ایران، از تسلط کامل نیرو های جمهوری آذربایجان بر مرز با ایران اطلاع داد.

نیرو های جمهوری آذربایجان کنترل نوار مرزی با ایران را بر عهده گرفتند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک، جمهوری آذربایجان از آزادسازی مناطق جدیدی در منطقه قره باغ کوهستانی طی عملیات های اخیر ارتش این کشور اطلاع داد.

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان پنجشنبه در توییتی نوشت که نیرو های این کشور در منطقه فضولی، روستا های ملا ولی، یوخاری رفیدین لی و آشاغی رفیدین لی، و در منطقه جبرائیل، روستا های سیریک، شیخلار، مست علی بیلی و درزیلی را آزاد نموده اند.

او در توییت دیگر از آزادی چندر روستا و منطقه در زنگیلان اطلاع داد و نوشت که ارتش آذربایجان روستا های کُلّو قشلاق، مالات کشین، کند زنگیلان، گِنلیک، ولیقلی بیلو، قارا دره، چوپه دره، تاتار، امیر خانلی، قاراقولو، بارتاز و دلّک لی و بخش آغ بند را به تصرف خود درآورده اند.

او همچنین گفت که با آزادسازی منطقه آغ بند، نیرو های جمهوری آذربایجان کنترل نوار مرزی با ایران را برعهده گرفته اند. علی اف همچنین این پیروزی را به مردم دو کشور تبریک گفت.

رئیس جمهور آذربایجان دیروز نیز از تصرف 21 روستا و ناحیه در مناطق فضولی، زنگیلان و جبرائیل اطلاع داده بود.

درگیری نظامی بین جمهوری آذربایجان وارد بیست و ششمین روز خود شده و نیرو های دو طرف مواضع خود را به شدت هدف قرار داده اند. طی آن مدت دو طرف دو بار با وساطت روسیه آتش بس انسانی با هدف انتقال اجساد و تبادل اسرا اعلام نموده اند.

وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان امروز راهی واشنگتن خواهند شد تا در آنجا با مقامات آمریکایی در باره توقف درگیری و بازگشت آرامش به منطقه تبادل نظر نمایند.

با این حکمت حاجی اف، معاون الهام علی اف گفته است به این گونه ملاقات ها امیدوار نیست و ایروان باید دست از اشغال خاک جمهوری آذربایجان بردارد و قطعنامه های شورای امنیت را اجرا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیرو های جمهوری آذربایجان کنترل نوار مرزی با ایران را بر عهده گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های جمهوری آذربایجان کنترل نوار مرزی با ایران را بر عهده گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید