فردوسی پور سیاسی نیست؛ خودتان را ضایع نکنید!

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، برخلاف همه آن چهره های محبوب که صداوسیما حضورشان را برنتابید و دست از کار کشیدند، اما او در میدان ماند و اجازه نداد یادش بخیر پسوند نامش گردد. می گویند بازگشته است، اما دیگر نه به ساختمان جام جم بلکه مسیری را دنبال خواهد نمود که در آن نشانی از حسادت به او و مشخص چارچوب های محدودکننده نباشد.

فردوسی پور سیاسی نیست؛ خودتان را ضایع نکنید!

به گزارش آرمان ملی، چند روز پیش خبر رسید که عادل فردوسی پور میخواهد با شروع لیگ بیستم دوباره برنامه ای مشابه 90 را فراوری و پخش کند. جالب اینکه زمان پخش برنامه مثل برنامه سابق او دوشنبه های هر هفته است. گفته شد نام این برنامه نودنو است، اما دیروز تردید هایی درباره نام این برنامه ایجاد شد و ظاهرا قرار است عادل نام دیگری برای برنامه انتخاب کند.

باز هم سنگ اندازی.

اما ظاهرا شادی حامیان فردوسی پور و برنامه های او 24 ساعت بیشتر دوام نداشت، چراکه او اهل ساخت برنامه پنهانی و بدون مجوز نیست و برای اخذ همه مجوز ها شرایط آسانی پیش رو ندارد که به او امکان دهد با شروع لیگ به اجرا بپردازد. یکی از رسانه های ورزشی دیروز یادآور شد: سازمان صداوسیما مدت هاست که در کوشش است تا فراوری محتوا در فضا های مجازی، تلویزیون های اینترنتی و شبکه نمایش خانگی را تحت نظارت خود درآورد و حالا این موضوع وارد مرحله جدی تری شده که تا زمان مشخص تکلیف درباره آن، شاید فراوری ها در این زمینه متوقف گردد. این موضوع شامل حال عادل فردوسی پور و دیگر برنامه سازان در حوزه ورزش هم خواهد بود.

عادل یک بار قبل از این هم کوشش کرد که با برنامه سازی در تلویزیون اینترنتی بازگردد، اما پیروز نشد و حالا او که امیدوار بود بتواند نود را در جایی جز تلویزیون احیا کند، راه ها را بسته می بیند و بازگشت او برخلاف آنچه در فضای مجازی گفته می گردد، نزدیک نیست. به همین خاطر است که مجوز منتشرشده در فضای مجازی که از سوی ارشاد صادر شده هم نمی تواند سندی بر صدور مجوز برای فراوری این برنامه باشد چراکه درحال حاضر صداوسیما مدعی است که این فراوریات باید مجوز این سازمان را کسب نمایند. پیش بینی می گردد با توجه به اتفاقاتی که بین عادل و مدیران ورزش صداوسیما اتفاق افتاده است و موضعی که نسبت به فراوری برنامه نود وجود دارد، طبیعی است که دریافت مجوز فراوری این برنامه از صداوسیما عملا برای عادل غیرممکن باشد.

عادل اهل مماشات نیست

صداوسیما علاقه ای به جذب نیرو های محبوب مردم ندارد و این ویژگی را در بسیاری موارد نمایان نموده که شجریان نمونه شاخص آن است و چند سالی است که عادل هم به ممنوعه های جام جم افزوده شده. زمانی که توقف پخش برنامه 90 قطعی شد عادل فردوسی پور چنین گفت: برنامه 90 فرزند من است و حاصل زحمات طاقت فرسا و شبانه روزی صد ها نفر که خالصانه برای رسیدنش به صندلی امروز کوشش نموده اند. ممکن نیست آدم فرزندش را با پست و مقام معاوضه کند؛ بنابراین اکنون هم بعید است که او بخواهد برای دریافت مجوز برنامه اینترنتی اش به مذاکره خاص با مدیران صداوسیما بپردازد؛ همان مدیرانی که محبوبیت عادل آن ها را مجبور کرد دستور به توقف نود دهند و البته نقدها از هر سو به این تصمیم را به جان بخرند.

جنس و شکل خداحافظی عادل فردوسی پور از صداوسیما مطلوب مدیران این رسانه نبود. مدیران شبکه 3 برای حذف عادل راه های زیادی داشتند، اما آن اندازه از بی علاقگی مردم به خود و محبوبیت برنامه 90 شاکی بودند که بدترین گزینه را انتخاب کردند که حذف 90 و ازدست دادن عادل بود. اکنون هم ظاهرا خشمگین از تصمیمات فردوسی پور هستند و سنگ جدیدی در مقابل پای او انداخته اند تا مبادا پخش برنامه عادل در روز های دوشنبه از میزان مخاطبان برنامه ورزشی سفارشی فوتبال برتر با اجرای میثاقی کم کند. این واهمه در حالی است که مدیران صداوسیما به خوبی می دانند هیچ برنامه ورزشی دیگری نمی تواند خود را هم سطح برنامه 90 با اجرای فردوسی پور بداند.

سیاسی نکنید، مردم می دانند

البته تنها مدیران صداوسیما نیستند که تمایلی به دیده شدن مجدد عادل فردوسی پور ندارند. بعضی سیاسیون هم دل خوشی از او ندارند. همان دلواپسانی را که حذف رقیب اعتدالی و اصلاح طلب برایشان یک وظیفه شده و مدت هاست در راستا حذف آنانی که علاقه مند به راستا اعتدال و اصلاح هستند هم از میدان محبوبیت به در نمایند مانند این مطلب که در یک رسانه اصولگرا منتشر شد: در دهه ای که نود روی آنتن سیمای جمهوری اسلامی ایران بود نه تن ها فوتبال ایران، پیشرفت چندانی نکرد و هر هفته نسبت به قبل دچار عقبگرد شد؛ بلکه این برنامه به سنگری کارآمد برای زیر سوال بردن ارزش ها، اخلاقیات، خط قرمز های نظام و… تبدیل شده است یا دنیا نیوز نوشت: فردوسی پور سیاسی است. سیاسی بودنش هم پررنگ هست و نه تن ها پررنگ بلکه شدید است، آنقدر شدید هم هست که برای سلیقه سیاسی خود از برنامه زنده تلویزیونی هم سوءاستفاده می نماید، آن هم برای ابراز و مطرح و یاری کردن جناح و سلیقه سیاسی خود.

عادل فردوسی پور به این تخریب ها بی توجه است چراکه می داند مردم واقعیت را می دانند. اکنون اگر صداوسیما بار دیگر در راستا حرکت عادل سنگ اندازی کند علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما بازنده اصلی خواهد بود و بر محبوبیت عادل روزبه روز افزوده می گردد. علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت، در حساب توئیتری خود نوشته بود: نسخه فردوسى پور همان شب اختتامیه جام دنیای 2018 پیچیده شد. اما آنچه پنهان است اینکه چرا مدیر جوان شبکه سه به جای سپردن این کار به بالادستی ها، خود دوقطبی شخصی با او ساخت و عادل را در اوج فعالیت حرفه ای، به اوج محبوبیت هم رساند. ظاهرا آنکه نسخه اش نزد مردم پیچیده شد، کس دیگری است.

منبع: فرارو

به "فردوسی پور سیاسی نیست؛ خودتان را ضایع نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردوسی پور سیاسی نیست؛ خودتان را ضایع نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید