فرایند پیک پنجم هنوز صعودی است ، به تثبیت شرایط نرسیده ایم

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، فرایند پیک پنجم را همچنان صعودی دانست و گفت: خوشبختانه مرگ و میر بیماران ناشی از کووید 19 به 8 درصد از کل بستری ها کاهش پیدا نموده است.

فرایند پیک پنجم هنوز صعودی است ، به تثبیت شرایط نرسیده ایم

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سید فرشاد علامه با ارائه گزارش کلی آمار بیماران کووید 19 در بیمارستان ها، گفت: در پیک پنجم کرونا، میانه روزانه بیماران حاضر در بخش های کووید 19 چیزی حدود هزار و 219 بیمار است و در حدود 17 هزار و 700 بستری تازه در این پیک داریم. اما خوشبختانه مرگ و میر بیماران ناشی از کووید 19 به 8 درصد از کل بستری ها کاهش پیدا نموده است.

وی، کاهش مرگ و میر بیماران را ناشی از زحمات کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی دانست و اضافه نمود: متأسفانه آمار مراجعه بیماران بسیار بالا است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آمار بالای بستری در پیک پنجم، خاطر نشان کرد: تقریباً در تمامی بیمارستان های دانشگاه به نوعی بیمار بستری کووید 19 داشتیم و به نظر می رسد که فعلاً این فرایند رو به صعود است و هنوز به شرایط تثبیت شده ای در فرایند بستری نرسیده ایم.

علامه، تعطیلی اعمال جراحی الکتیو و غیرضروری را در راستای بهره گیری از ظرفیت های پرسنلی برای بیماران کووید 19 گفت و گفت: روزانه بیش از هزار و 600 بیمار در مراکز سرپایی دولتی و غیر دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران تحت درمان قرار می گیرند.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین

به "فرایند پیک پنجم هنوز صعودی است ، به تثبیت شرایط نرسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند پیک پنجم هنوز صعودی است ، به تثبیت شرایط نرسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید