دستکش هوشمند اپل برای تایپ آسان با نمایشگر های لمسی

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، تایپ به وسیله نمایشگر های لمسی این روزها، به ابزاری رایج در بین مردم تبدیل شده است. در حالی که همه عادت نموده ایم تا بر روی یک سطح صاف ضربه بزنیم، اما هنوز هم این صفحات صاف تمام مزایای یک صفحه کلید مکانیکی را در اختیار ما قرار نمی دهند.

دستکش هوشمند اپل برای تایپ آسان با نمایشگر های لمسی

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از rahnamato، برخلاف کیبورد، یک سطح صاف هیچ مقاومتی در برابر فشار انگشتان از خود نشان نمی دهد و اپل عقیده دارد که نوشتن با نمایشگر های لمسی و ناگهان جدا شدن انگشتان بعد از تماس با آن، ضعف و خستگی انگشتان را در پی خواهد داشت و استفاده طولانی مدت از نمایشگر تبلت و گوشی هوشمند برای تایپ، به امری خسته کننده و آزاردهنده برای کاربران تبدیل خواهد شد.

اپل به تازگی پتنت جدیدی به منظور تایپ آسانتر بر روی صفحه نمایش آیپد به ثبت رسانده است. این شرکت سعی دارد با استفاده از آناتومی انگشتان انسان، مشکل خستگی ناشی از تایپ بر روی نمایشگر های لمسی را رفع کند. این پتنت که با عنوان سیستمی برای اصلاح حس انگشت در هنگام فشار دادن انگشت بر روی صفحات نمایشگر شناخته می گردد، پیشنهاد می نماید تا با افزایش اثر بالشتکی که به وسیله پد های انگشت کاربر ارائه می گردد، از آسیب رسیدن به انگشت کاربران در حین ضربه زدن به صفحات نمایشگر بکاهد.

این دستکش، ناخن و سمت چپ و راست انگشت را پوشانده و نوک انگشت را آزاد می گذارد. این سیستم از محرک هایی تشکیل شده است که می تواند شکل دستگاه را تغییر داده و ضربات بیشتر و نرم تری به صفحه نمایش وارد کند. اپل می گوید این بالشتک اضافی تایپ را برای مدت های طولانی تر آسان نموده و در هنگام تایپ نوعی بازخورد لمسی به کاربران ارائه می دهد.

این سیستم به جای فشار دادن مداوم انگشتان و ایجاد ناراحتی از پوشیدن آن، تنها زمانی عمل فشردن را انجام می دهد که در مجاورت نمایشگر دستگاه قرار گرفته باشد و علاوه بر مهار ضربه، به کاربر هشدار می دهد که دستکش در حال تماس با یک سطح تعاملی است.

منبع: فرارو

به "دستکش هوشمند اپل برای تایپ آسان با نمایشگر های لمسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستکش هوشمند اپل برای تایپ آسان با نمایشگر های لمسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید