در این مکان دوربین ها را خاموش کنید

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، این جا پلاک 20، خیابان بونگاس در شهر بن، خانه یا موزه بتهوون، جایی نزدیک به میدان بازار بُن یا همان آلمان غربی سابق، که شاید یکی از محل های قابل نشانه گذاری برای رسیدن زودتر به این مکان تاریخی یعنی محل تولد بتهوون عظیم باشد.

در این مکان دوربین ها را خاموش کنید

ساختمان خانه یا همان موزه بتهوون را حدود سال 1700 میلادی ساخته اند و امروز یکی از 100 جاذبه گردشگری پربازدید آلمان و 10 جاذبه گردشگری پربازدید شهر بُن محسوب می گردد. مکانی تاریخی که ازدهم ماه می 1893 میلادی (20 اردیبهشت 1272) شروع به کار کرد و امروز بزرگترین مجموعه از آثار بتهوون در دنیا است.

بازدید از خانه موزه حدود یک ساعت زمان احتیاج دارد، طبقه اول و دوم را را به اسناد و تصاویر نقاشی شده او اختصاص داده اند و طبقه سوم وسایل شخصی اوست. از پیانو گرفته تا نت های موسیقی و دست خط های بتهوون از نت هایی که می نوشته، شاید حتی از سال 1805 وقتی برای نخستین بار اپرای فیدیلیو را - که داستانی از ماجراهای روی داده حین انقلاب فرانسه بود - نوشت و آن را اجرا کرد و به واسطه نقد منتقدانش، سال های بعد بارها این قطعه اپرا را بازنویسی کرد.

صدا پخش شده در اتاق ها و سالن های موزه، همه با الهام از کارهای اوست و این که با زمزمه این نت های موسیقی قرار باشد ویالون مخصوص او را که در ویترینی قرار داده شده، ببینیم. بیشتر بازدیدنمایندگان زیادی ترجیح می دهند دقایقِ بیشتری از دیدن بقیه آثار را پشت این ویترین سپری نمایند.

علاوه بر صدا سمفونی های بتهوون، سمفونی دیگری با حضور هر کدام از بازدیدنمایندگان در خانه موزه هم به گوش می رسد، صدا چوب های این خانه چوبی زیر بازدیدنمایندگان که برای بعضی شاید قدری آرامش فضا را به هم بریزد.

آثار زیادی در خانه موزه به نمایش در نیامده اند، اما باز هم دل مان می خواهد دست کم یک فریم عکس از آن فضا را میهمان موزه های ایرانی کنیم اما اجازه تصویربرداری در این خانه موزه داده نمی گردد و حتی اگر متوجه شوند که کسی در حال عکاسی یا فیلم برداری است، او را جریمه می نمایند، قانونی که دست کم ما چیزی از آن سر در نیاوردیم. شاید به هاطر فروش محصولات جانبی موزه به گردشگران و شاید هم برای حفاظت بهتر از این بنای تاریخی و ارزشمند آلمانی ها.

از سوی دیگر، راه چاره ای برای درآمدزایی موزه ای خود دارند. همه این سوغات ها را می توان در مرکز انتشاراتی موزه خریداری کرد، در کنار سی دی سمفونی های او و تصاویر زیادی که به صورت کارت پستال نه فقط از خانه موزه بتهوون که از اثار تاریخی بُن به نمایش در امده اند، بلکه از قلم های سیاهی که روی بدنه شان را نت های موسیقی بتهوون پر نموده تا تصاویر مگنتی این موسیقیدان، جعبه های موزیکال و گرامافون های کوچکی را هر کدام می توان به عنوان یک سوغات فرهنگی به کشورهای مختلف برد.

شاید بتوان خانه موزه را یک مجموعه کامل از بتهوون در این شهر کوچک دانست. در کنار فضا موزه ای، مراکز تحقیقاتی مانند آرشیو بتهوون، سالن کنسرت، یک کتابخانه و انتشاراتی نیز قرار گرفته اند.

سالن کنسرت بتهوون در بُن آلمان

ایسنا

منبع: گردشبان

به "در این مکان دوربین ها را خاموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در این مکان دوربین ها را خاموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید