حمله تروریستی به خط صادرات برق ایران به عراق

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سخنگوی صنعت برق گفت: تا به امروز دولت عراق علت دقیق انفجار خط صادرات برق را شرح نداده اما بر اساس اخبار اعلام شده به وسیله منابع خبری عراقی تا به امروز علت این انفجار، حملات تروریستی اعلام شده است.

حمله تروریستی به خط صادرات برق ایران به عراق

به گزارش وبلاگ افراگرافیک به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق درباره انفجار خط انتقال برق به عراق شرح داد: این انفجار در خاک عراق رخ داده و این خط در خاک ایران سالم بوده و هیچ گونه آسیبی ندیده است.

وی با بیان اینکه فعلاً صادرات برق از این خط به دلیل آسیب متوقف شده و به صفر رسیده است، توضیح داد: وظیفه تعمیر و راه اندازی مجدد این خط لوله بر عهده طرف عراقی است و هیچ مسئولیت و هزینه ای از این بابت متوجه ایران نیست.

به گفته این مقام مسئول، میزان صادرات برق به عراق رقم دقیق و ثابتی نیست، چرا که در ایام مختلف این رقم متفاوت است، اما به وسیله این خط انتقال برق حدود 200 تا 300 مگاوات از مبدأ منطقه مرصاد ایران به مقصد استان دیاله عراق صادر می شد که البته به دلیل آسیب، در حال حاضر متوقف شده است.

رجبی مشهدی درباره علت این رخداد تأکید کرد: تا به امروز دولت عراق علت دقیق و نهایی را اعلام نکرده است، اما بر اساس اخبار اعلام شده به وسیله منابع خبری عراقی تا به امروز علت این انفجار و آسیب، حملات تروریستی اعلام شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "حمله تروریستی به خط صادرات برق ایران به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تروریستی به خط صادرات برق ایران به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید