بوفون خاتمه رکورد مالدینی را شکست

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، جان بوئیجی بوفون با حضور در ترکیب اصلی یوونتوس برای مصاف با تیم تورینو در هفته سی ام سری A به رکورددار جدید انجام بیشترین بازی در سری A تبدیل شد.

بوفون خاتمه رکورد مالدینی را شکست

این ششصد و چهل و هشتمین بازی سنگربان 42 ساله بانوی پیر در سری A بود که باعث شد او رکورد پائولو مالدینی کاپیتان اسطوره ای میلان را بشکند.

بوفون در این بازی یک گل خورد، اما در نهایت به تیمش برای کسب پیروزی 4 بر یک یاری کرد.

او که به تازگی قراردادش با یوونتوس را برای یک سال دیگر تمدید نموده است اولین بازی اش در سری A را با پارما و زمانی که تنها 17 سال و 9 ماه سن داشت انجام داد. او در تمام بازی هایش در سری A تا به امروز 296 کلین شیت (بازی بدون گل خورده) داشته و با ثبت زمان 973 دقیقه، رکورد طولانی ترین مدت بسته نگه داشتن دروازه اش در این رقابت ها را هم در اختیار دارد.

دربی تورین، یک هزار و یکصدو پانزدهمین بازی رسمی دوران بازیگری بوفون در تمامی سطوح بود و ششصد و هفتادمین بازی او برای یوونتوس در تمامی رقابت ها که در 316 مورد آن ها کلین شیت نموده است. بوفون 220 تا از بازی هایش در سری A را برای پارما و مابقی را با پیراهن یوونتوس انجام داده و به جز فصل گذشته که در پاری سن ژرمن حضور داشت، تمام دوران بازیگری اش را در ایتالیا گذرانده است.

منبع: فرارو

به "بوفون خاتمه رکورد مالدینی را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوفون خاتمه رکورد مالدینی را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید