اختصاص بخشی از مستمری شاعر فقید پاوه ای به بیماران مبتلا به سرطان

به گزارش وبلاگ افراگرافیک در کرمانشاه، مربوط شفیعی فرزند زنده یاد باقی شفیعی، شاعر و محقق پاوه ای و از فعالان فرهنگی منطقه اورامانات، ضمن اعلام این خبر در متنی نوشت:

اختصاص بخشی از مستمری شاعر فقید پاوه ای به بیماران مبتلا به سرطان

خدا را شاکریم که هنوز انسان های سخاوتمندی هستند که قلبشان برای یاری به همنوعانشان می تپد. چندی پیش یکی از هنرمندان مهربان و مردمی دیارمان مرحوم پدرم باقی شفیعی به رحمت خدا رفتند و از آنجایی که مرحوم بازنشسته بودند و حقوق متوفی از نظر شرعی و قانونی به همسرش می رسد، لذا همسر باوفایش بانو ثانیه مردوخی نیز به پاس محبت و صمیمیتی که در طول زندگی مشترک با مرحوم داشتند، به حسابداری اداره آموزش وپرورش اعلام کردند که ماهیانه مبلغ دو میلیون ریال به عنوان صدقه جاریه مرحوم باقی شفیعی به انجمن التیام پاوه هدیه نماید تا دینش را به همسرش ادا نماید. در آخر کلام اینجانب یک کلمه عرض می نمایم که احسنت و جزاک الله.

باقی شفیعی، شاعر و محقق پاوه ای 16 فروردین ماه سال جاری در سن 72 سالگی درگذشت. وی اشعار زیادی سروده بود و از آنجا که سواد خواندن و نوشتن نداشت، اشعارش را توسط دخترش مکتوب می کرد. شفیعی حتی رباعیات باباطاهر را هم به هورامی ترجمه نموده که در سال 1384 ازسوی انتشارات پرتو بیان سنندج منتشر شد.

این شاعر مکتب ندیده پاوه ای، همچنین موزه ای را از تاریخ و فرهنگ و فعالیت مردمان کُرد به ویژه اورامانات با سال ها رنج و کوشش شخصی در خانه خود برپا نموده بود که در آن وسایل قدیمی کشاورزی و دامداری که همگی از چوب ساخته شده اند، انواع صنایع دستی، لباس و پوشش کُردها، کوزه های سفالی، جاجم، وسایل آهنگری، وسایل آشپزی قدیمی، وسایل دوخت لباس در گذشته، انواع تفنگ ها و وسایل شکار در گذشته، آسیاب قدیمی، آینه های قدیمی، وسایل صوتی و تصویری دهه های گذشته، سکه و پول قدیمی، ابزارآلات کهن موسیقی کُردی، وسایل روشنایی سال های دور، سماورهای زغالی و سنگ های گرانباء قدیمی، وسایل بازی، کتاب های چاپ گذشته و عکس های قدیمی از منطقه اورامانات، نگهداری می گردد. این موزه به نوعی بازتاب بخشی از تاریخ، طبیعت و فرهنگ کردستان و اورامانات است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "اختصاص بخشی از مستمری شاعر فقید پاوه ای به بیماران مبتلا به سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بخشی از مستمری شاعر فقید پاوه ای به بیماران مبتلا به سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید