آیا یارانه خرداد قابل برداشت است؟

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، با اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت، در روزهای گذشته مردم به دو گروه تقسیم شدند، یکی آنهایی که یارانه نو را گرفته اند و دیگری آنها که به نگرفتن یارانه معترضند. اما شرایط در خصوص یارانه خرداد چگونه است؟

آیا یارانه خرداد قابل برداشت است؟

اکنون به این صورت است که یارانه دسته نخست شامگاه نوزدهم اردیبهشت به حساب بانکی سرپرستان خانوار واریز شد. دولت دو شب بعد اجازه برداشت از این حساب را داد. این گروه از مردم از شامگاه 21 اردیبهشت مجاز به خرج کردن آن هستند.

به علت عدم همزمانی تاریخ واریز و برداشت، این تردید وجود دارد که یارانه خرداد چه زمانی واریز و قابل استفاده می گردد؟

در این رابطه دولت در ابتدا اعطای مجوز برداشت مبلغ را ملاک معین زمان پرداخت یارانه نو اعلام نموده بود.

به بیان دیگر احتمال بالایی وجود دارد که برای ماه خرداد و ماه های پس از آن یارانه نو در تاریخ شامگاه بیست و یکم به حساب سرپرستان واریز گردد.

شرایط کسانی که تازه یارانه نو گرفتند

در مورد گروهی از مشمولان دسته دوم که معترضان به نگرفتن یارانه نو هستند، صحبت از پرداخت علی الحسابی یارانه ها در میان است.

مبنای این واریز دستور ریاست جمهوری در مورد ملاک قرار دادن خوداظهاری معترضان است. به گفته وزیر رفاه قرار است سازمان هدفمندی یارانه ها به حساب آن گروه از معترضانی که سهم فروردین را دریافت نموده اند، مبلغی را علی الحسابی واریز کند اما صاحبان حساب حق برداشت از آن را نخواهند داشت.

انتظار می رود در صورت قبول واقع شدن درخواست اعتراض، امکان برداشت از حساب به این گروه از شهروندان داده گردد.

با این تفسیر، اگر شهروندی در لیست دریافت نمایندگان قرار بگیرد، از ماه آینده همزمان با سایریرن، یارانه خرداد را خواهد گرفت.

شرایط نو چگونه است؟

یارانه نو بخشی از برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت است. نتیجه اجرای این برنامه، ادغام تمام پرداخت های نقدی سازمان هدفمندی یارانه ها ست.

در ساختار نو، هرکس که در دهک دهم درآمدی نباشد ماهانه از دولت یارانه می گیرد. دهک اول تا سوم هر ماه 400 هزار تومان و دهک چهارم تا نهم 300 هزار تومان یارانه دریافت می نمایند.

در این ساختار، دولت برای جامانگان یارانه نو، حق ثبت اعتراض و پیگیری آن را محفوظ نگهداشته است. سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی دو مرجع رسیدگی نماینده به درخواست معترضان است.

از طرف وزارت رفاه، سامانه اینترنتی https://hemayat.mcls.gov.ir/ برای ثبت درخواست کسانی که به کم بودن یارانه خود اعتراض دارند، معین شده است.

به نظر می رسد پرداخت های مشروطی که وزیر تعاون راجع به آن صحبت نموده است. نتیجه فعالیت این سامانه باشد.

منبع: تجارت نیوز

به "آیا یارانه خرداد قابل برداشت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا یارانه خرداد قابل برداشت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید