راستا خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشتباه است

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، سید کاظم اولیایی در تبادل نظر با خبرنگاران به تداوم برگزاری نشست ها برای واگذار کردن دو تیم پرطرفدار تهران اشاره نمود و گفت: خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس می گردد که بگردد، اما جهتی که می رویم گویا جهتی است که نگردد. در واقع ما جهت خصوصی سازی را اشتباه می رویم.

راستا خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشتباه است

وی اضافه کرد: خصوصی سازی این دو باشگاه پروژه نیست، بلکه فرایند است. آن هم یک فرایند زمان بر. این طوری نیست که فکر کنیم دو باشگاه را خصوصی کنیم و یک شبه همه مسائل آن حل گردد. خصوصی سازی سرخابی ها یک فرایند زمان بر است که باید مراحل خاص خودش را طی کند. این طوری نیست که یک نفر آن را بخرد و یک شبه همه چیز گل و بلبل گردد.

کارشناس فوتبال تاکید نمود: برای رسیدن به خصوصی سازی باید ابتدا مرحله آزادسازی را سپری کنیم. در این مرحله باید مجمع واقعی باشگاه تشکیل گردد و باشگاه از دولت جدا گردد. مرحله دوم تجاری سازی است. در این مرحله باید اموال و دارایی های این دو باشگاه آزاد شوند. تاکیدم این است که اموال واقعی و با ارزش نه مخروبه هایی که روی دست دولت مانده و جز تحمیل هزینه و دردسر سود دیگری ندارد. پس از گذر از این دو مرحله به مرحله خصوصی سازی می رسیم و تازه کار اصلی از آن موقع شروع می گردد.

اولیایی بیان داشت: واگذاری یک مخروبه به اسم مرغوبکار و کمپ حجازی که از اولش هم تعلق به استقلال داشت و عده ای می خواستند القا کنند که مال این باشگاه نیست، مصداق ضرب المثل روغن ریخته وقف امام زاده است. دولت باید اموال واقعی دو باشگاه که ارزش فراوانی هم دارند را به صاحبان آن بازگرداند نه اینکه بدین شکل ثروت سوری برای آنها ایجاد نماید.

وی تاکید نمود: با این شرایطی که میبینم با صحبت امیر رضا خادم که گفت خصوصی سازی شدنی نیست، موافقم.

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: انتخاب مدیران برای سرخابی ها هم از اهمیت خاصی برخوردار است. دولت نباید در انتخاب مدیران این دو باشگاه ورود کند. اگر سرخابی ها در همه این سال ها در راستا درستی گام برنداشته و به لحاظ کسب درآمد و هزینه ناکارآمد بودند، دلیلش انتخاب مدیران غیر متخصص از سوی دولت برای آنها می باشد. چنانچه این دو باشگاه کاملاً از دولت جدا شوند و نحوه انتخاب مدیر نیز تغییر پیدا کند، گام مؤثری برای پیشرفت به سمت خصوصی سازی واقعی برداشته خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "راستا خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشتباه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستا خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشتباه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید