لبنان، دادگاه ویژه ترور حریری: هیچ مدرکی مبنی بر دخالت حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری وجود ندارد

به گزارش وبلاگ افراگرافیک، دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به پرونده ترور رفیق حریری که با حضور سعد حریری برگزار شد بیان نمود که هیچ دلیل و مدرکی مبنی بر دخالت رهبران حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری وجود ندارد.

لبنان، دادگاه ویژه ترور حریری: هیچ مدرکی مبنی بر دخالت حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ افراگرافیک به نقل از خبرگزاری آناتولی جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده ترور رفیق حریری٬ نخست وزیر فقید لبنان آغاز شد.

این دادگاه گفت: هیچ مدرکی مبنی بر اینکه حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری دست داشته اند وجود ندارد. اتاق درجه یک دادگاه احتمال می دهد که ترور رفیق حریری به نفع سوریه و حزب الله بوده٬ اما دلیل مستقیمی برای اثبات آن ندارد.

دادگاه بین المللی اضافه نمود: اظهارات 297 شاهد در ماجرای ترور رفیق حریری را شنیدیم. ترور رفیق حریری یک عملیات تروریستی بود که با اهداف سیاسی اجرا شد.

این دادگاه گفت: ما برای رسیدن به متهمان ترور حریری به تماس های تلفنی متکی بودیم. نمی توان نادیده گرفت که پیشینه سیاسی این ترور انگیزه ای برای انجام آن ایجاد کرده است.

دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده ترور حریری در ادامه گفت: کسانی که در جریان انفجاری که منجر به قتل رفیق حریری شد متحمل خسارت شدند می توانند به نوعی خسارت بگیرند. صحنه جنایت دستکاری شده است و امنیت لبنان شواهد مهمی را از محل بمب گذاری خارج کرده است و درک دلیل این امر غیرممکن است.

دادگاه بین المللی لبنان همچنین گفت که مصطفی بدر الدین مغز متفکر عملیات ترور رفیق حریری -آنطور که قبلا ادعا شد- نبوده است.

دادگاه بین المللی لبنان در عین حال سلیم عیاش را به جرم ترور حریری محکوم کرد و اسد صبرا و حسین عنیسی و حسین مرعی را تبرئه کرد .

این دادگاه که قرار بود 7 اوت جاری برگزار شود به دلیل انفجار بیروت تا امروز به تعویق افتاد و اکنون با حضور سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان و پسر رفیق حریری در لاهه هلند در حال برگزاری است.

تحقیقات و محاکمه غیابی متهمان پرونده حریری 15 سال طول کشیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لبنان، دادگاه ویژه ترور حریری: هیچ مدرکی مبنی بر دخالت حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، دادگاه ویژه ترور حریری: هیچ مدرکی مبنی بر دخالت حزب الله و سوریه در ترور رفیق حریری وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید